پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 09:56:51
سرویس اقتصادی
رضایی کوچی:

بدهی شرکت های هواپیمایی باید تقسیط شود

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تقسیط بدهی های شرکت های هواپیمایی بهترین راهکار در شرایط فعلی است، گفت: وزرای راه و شهرسازی و نفت باید با برگزاری جلساتی به نتایج قابل قبولی در مورد قیمت تمام شده سوخت هواپیما و تعیین تکلیف بدهی شرکت های هواپیمایی برسند.
بدهی شرکت های هواپیمایی باید تقسیط شود نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه تقسیط بدهی های شرکت های هواپیمایی بهترین راهکار در شرایط فعلی است، گفت: وزرای راه و شهرسازی و نفت باید با برگزاری جلساتی به نتایج قابل قبولی در مورد قیمت تمام شده سوخت هواپیما و تعیین تکلیف بدهی شرکت های هواپیمایی برسند. https://cdn.icana.ir/d/019/23561.jpg بدهی,شرکت,های,هواپیمایی,باید,تقسیط,شود Icana

محمدرضا رضایی کوچی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: متاسفانه از مدتی قبل شرکت های هواپیمایی از پرداخت قیمت سوخت خودداری کرده اند و میزان بدهی این شرکت ها افزایش یافته و از همین رو وزارت نفت نیز تصمیم گرفته مطالبه خود را از شرکت های هواپیمایی مطالبه کند.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی تقسیط بدهی های شرکت های هواپیمایی را بهترین راهکار در شرایط فعلی دانست و تصریح کرد: وزارت نفت و شرکت پخش فرآورده های نفتی به دلیل وظایف سختی که برای تامین نفت، گاز و بنزین دارند باید مطالبات خود را وصول کنند و شرکت های هواپیمایی نیز با توجه به افزایش 65 درصدی قیمت بلیت و سودی که کسب می کنند، باید بدهی خود از بابت قیمت سوخت را پرداخت کنند.

وی با تاکید بر تعیین قیمت سوخت هواپیما به صورت کارشناسی شده گفت: وزرای راه و شهرسازی و نفت باید با برگزاری جلساتی به نتایج قابل قبولی در مورد قیمت تمام شده سوخت هواپیما و تعیین تکلیف بدهی شرکت های هواپیمایی برسند.

این نماینده مردم در مجلس نهم در ادامه افزود: امیدواریم جلسات مسئولان وزارت نفت با شرکت های هواپیمایی به نتایج مطلوبی برسد زیرا در غیر این صورت احتمال لغو برخی از پروازها نیز وجود دارد.

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه باید هزینه ها و درآمدهای شرکت های هواپیمایی به صورت دقیق مشخص شود، عنوان کرد: در این موضوع که شرکت های هواپیمایی باید بدهی خود را به شرکت های هواپیمایی پرداخت کنند شکی وجود ندارد اما دولت نیز برای به روز شدن ناوگان هوایی باید به شرکت های هواپیمایی کمک کند./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet