پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 14:37:55
سرویس اقتصادی
نعمتی :

کاهش تعرفه واردات خودرو تنها به سود اقشار مرفه جامعه است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اولتیماتوم رییس جمهور به خودروسازان گفت: خودروهایی که در حال حاضر وارد کشور می‌شوند تنها اقشار مرفه و جامعه را منتفع خواهد کرد، بنابراین کاهش تعرفه واردات خودرو به کشور، هیچ گونه تاثیری بر روی اقشار کم درآمد جامعه نخواهد داشت.
کاهش تعرفه واردات خودرو تنها به سود اقشار مرفه جامعه است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اولتیماتوم رییس جمهور به خودروسازان گفت: خودروهایی که در حال حاضر وارد کشور می‌شوند تنها اقشار مرفه و جامعه را منتفع خواهد کرد، بنابراین کاهش تعرفه واردات خودرو به کشور، هیچ گونه تاثیری بر روی اقشار کم درآمد جامعه نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/32032.jpg کاهش,تعرفه,واردات,خودرو,تنها,به,سود,اقشار,مرفه,جامعه,است Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور رییس جمهور مبنی بر کاهش تعرفه واردات خودرو گفت: در مورد افزایش قیمت خودرو باید اصل موضوع را مورد توجه قرار داد، لذا به نظر نمی‌رسد کاهش تعرفه واردات خودرو بتواند مشکلی را بر طرف کند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش تعرفه واردات خودرو تنها اقشار مرفه جامعه را منتفع خواهد کرد، افزود: خودروهایی که در حال حاضر وارد کشور می‌شوند تنها اقشار مرفه و متمول جامعه از آن استفاده می‌کنند، بنابراین کاهش تعرفه واردات خودرو به کشور، هیچ گونه تاثیری بر روی اقشار کم درآمد جامعه نخواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که خودروهای کشور باید بر مبنای ارزآوری که برای کشور دارند نرخ گذاری شوند، تصریح کرد: کاهش تعرفه خودروهای کشور امری مقطعی و زودگذر بوده، لذا نرخ خودروهای کشور باید بر مبنای ارزآوری تعیین و تعریف شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به این سوال که آیا با اظهارات دستوری می‌توان قیمت خودرو را کاهش داد، خاطر نشان کرد: وقتی قیمت خودرو در کشور با دستور بالا می‌رود می‌توان انتظار داشت به همین منوال نیز نرخ آن پایین آید.

درجلسه‌ مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی کشورکه با حضور رییس جمهور برگزار شد، اولتیماتومی به‌ خودروسازان داده شده که چنانچه قیمت‌های خود را کاهش ندهند، تعرفه واردات تا 10درصد کاهش پیدا خواهد کرد، لذا خودروسازان موظف شده‌اند تا روز سه‌شنبه مستندات خود را به شورای ملی رقابت ارائه کنند؛ در غیر این صورت با آنها برخورد خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet