پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 10:16:15
سرویس سیاسی
ابوترابی فرد در جمع خبرنگاران:

احساس تکلیف کنم، نامزد ریاست‌جمهوری می‌شوم

نایب رئیس اول مجلس با بیان این که در صورت احساس تکلیف در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا می شوم، توضیح داد: اگر چنین شرایطی اتفاق بیفتد کنار دیگر برادران بزرگواری که برای حضور در این عرصه انجام وظیفه می‌کنند، حاضر خواهم شد.
احساس تکلیف کنم، نامزد ریاست‌جمهوری می‌شوم نایب رئیس اول مجلس با بیان این که در صورت احساس تکلیف در انتخابات ریاست جمهوری کاندیدا می شوم، توضیح داد: اگر چنین شرایطی اتفاق بیفتد کنار دیگر برادران بزرگواری که برای حضور در این عرصه انجام وظیفه می‌کنند، حاضر خواهم شد. https://cdn.icana.ir/d/019/24022.jpg احساس,تکلیف,کنم،,نامزد,ریاست‌جمهوری,می‌شوم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسن ابوترابی فرد در حاشیه چهارمین همایش سالانه دیوان محاسبات کشور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار خانه ملت درخصوص تخلف احمدی نژاد در عدم ارائه گزارش بودجه به مجلس گفت: در قانون برنامه پنجم توسعه به صراحت پیش بینی شده که رئیس جمهور هنگام ارائه لایحه بودجه سالانه، گزارش عملکرد برنامه توسعه را نیز تحویل مجلس دهد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با بیان این که بودجه سالانه یک گام مهم برای تحقق اهداف برنامه توسعه است، افزود: ما باید در طول پنج سال به اهداف برنامه دستیابی پیدا کنیم و بنابراین گزارش روشن از چگونگی عمل به برنامه باید در اختیار مردم و نمایندگان قرار گیرد.

وی با اشاره به تخلف رئیس جمهور از قانون درخصوص چگونگی برخورد با این مساله و اینکه آیا مجلس گزارش رئیس جمهور را به صورت مکتوب دریافت خواهد کرد یا خیر توضیح داد: با توجه به اینکه تخلف از قانون صورت گرفته هیات رئیسه روی این نکته که چگونه می تواند در این خصوص عمل کند فکر می کند و هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

در صورت احساس تکلیف کاندیدا می شوم

ابوترابی فرد در پاسخ به سوال خبرنگار درباره کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده گفت: از دیرباز مذاکراتی برای کاندیداتوری من برای انتخابات ریاست جمهوری در مجمع روحانیت مبارز و مجامع دانشگاهی و ایثارگران و آزادگان بوده است اما خود من معتقد به این امر هستم که این حضوردر صورتی می تواند درست باشد که انسان بین خود و خداوند به یک تکلیف قطعی برسد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر چنین شرایطی اتفاق بیفتد در این عرصه و در کنار دیگر برادران بزرگواری که برای حضور در این عرصه انجام وظیفه می کنند، حاضر خواهم شد.

ابوترابی فرد تاکید کرد: این نگاه با رعایت این نکته کلیدی خواهد بود که حضور در راستای افزایش مشارکت مردم و برگزاری پرشور انتخابات باشند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت حضور یکی از افراد اصولگرا که به اصول انقلاب یعنی اسلام، امام و رهبری باور و اعتقاد راسخ دارند و به آرمان های انقلاب که در تفکر امام تجلی یافته، فکر می کند، در کنار او حاضر خواهم بود و انجام وظیفه خواهم داشت.

وی گفت: پیروزی چنین فردی که از بالاترین صلاحیت و باور به اسلام، انقلاب، امام و رهبری برخوردارند، را وظیفه خود می داند.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی همچنین در پاسخ به سوالی نسبت به گزارش تفریغ بودجه توضیح داد: هر ساله حجم بودجه سالانه افزایش پیدا می کند و با توجه به این موضوع باید شاهد انحراف بیشتری باشیم که البته نام هر انحرافی تخلف نیست و این گونه امور در دادستانی دیوان محاسبات بررسی می شود.

وی کاهش واخواهی ها را به دلیل عملکرد خوب دیوان محاسبات و همکاری مدیران دستگاه های اجرایی دانست و تصریح کرد: طبق اعلام مسئولان دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه سال 90 شاهد کاهش 50 درصدی تخلفات بوده ایم که نشان می دهد سیاست پیشگیرانه دیوان مفید بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet