پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 10:21:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفری:

گزارش احمد شهید قابل اعتنا نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گزارش اخیر احمد شهید مبنی بر نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، گفت: گزارش احمد شهید قابل اعتنا نیست.
گزارش احمد شهید قابل اعتنا نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به گزارش اخیر احمد شهید مبنی بر نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران، گفت: گزارش احمد شهید قابل اعتنا نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/36002.jpg گزارش,احمد,شهید,قابل,اعتنا,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛قاسم جعفری عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)، توضیح داد: مسئله اساسی این است که احمد شهید فردی مزدور است و گزارش وی درباره وضع حقوق بشر در ایران به هیچ وجه مبنای قانونی ندارد و قابل اعتنا نیست.

نماینده مردم بجنورد، گرمه، سملقان، مانه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به لحاظ محتوایی مبنای حقوق بشر در ایران با مبنای حقوق بشر در غرب متفاوت است چرا که حقوق بشر در ایران از آموزه‌های ناب اسلامی نشات می‌گیرد ولی در غرب حقوق بشر ریشه در آموزه‌های اومانیستی و سکولار دارد که با دین حنیف اسلام همخوان نیست از این رو جمهوری اسلامی ایران نیازی به تطابق با مفهوم غرب از حقوق بشر نمی‌بیند چون خود مبنای الهی و ربانی دارد.

جعفری با اشاره به اینکه حقوق بشر در غرب ابزاری برای نیل به منافع دراز مدت است، افزود: سازمان‌های بین‌المللی متاسفانه سرسپرده سیاست‌خارجی کشورهای قدرتمند غربی شده اند و هر کشوری که با منافع غرب سر تضاد دارد انگ نقض حقوق بشر می‌زنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: غرب و سازمان‌های بین‌المللی اگر نگران وضع حقوق بشر هستند بهتر است به اوضاع کشتار مسلمانان در میانمار، بحرین، سوریه و پاکستان دقت داشته باشند که شیعیان بدون هیچ دلیلی مورد آزار، اذیت و شکنجه قرار می‌گیرند.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گزارش احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر ایران را جانبدارانه، غیرمستند و فاقد وجاهت قانونی عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet