پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 11:13:05
سرویس اجتماعی

بیانیه فراکسیون یاوران امداد امام به مناسبت سالروز تأسیس کمیته امداد

فراکسیون یاوران امداد امام به مناسبت ۱۴ اسفند، سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیانیه‌ای صادر کرد.
بیانیه فراکسیون یاوران امداد امام به مناسبت سالروز تأسیس کمیته امداد فراکسیون یاوران امداد امام به مناسبت 14 اسفند، سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیانیه‌ای صادر کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/990.jpg بیانیه,فراکسیون,یاوران,امداد,امام,به,مناسبت,سالروز,تأسیس,کمیته,امداد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فراکسیون یاوران امداد امام به مناسبت 14 اسفند، سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

چهاردهم اسفند ماه، سالروز تأسیس نهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) است، این نهاد مقدس و مردمی تنها 22 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حکم تاریخی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) تشکیل گردید و همین امر نشان دهنده اهمیت و جایگاه رفیع امداد امام(ره) در افق و منظومه انقلاب اسلامی و اندیشه حضرت امام(ره) است.

بدیهی است انقلابی که به پایمردی و رشادت و ایثارمخلصانه کوخ نشینان و مستضعفان و پابرهنگان، به پیروزی رسیده است، برای تداوم و تکامل خویش، باید رسیدگی به امور محرومان که صاحبان اصلی انقلاب هستند را سرلوحه وظایف خویش قرار دهد و قطعاً کمیته امداد در خط مقدم این عرصه، جایگاه و نقشی بس خطیر و تأثیرگذار دارد.

اکنون کارنامه 34 ساله امداد امام(ره) پیش روی ماست و می توان آن را به داوری و ارزیابی گذاشت و میزان موفقیت این نهاد انقلابی در اعتلای جایگاه محرومان جامعه را برآورد نمود. نگاهی به فعالیت های امداد، مبین این واقعیت است که این ارگان با جامع نگری و ژرف اندیشی نسبت به مسائل و مشکلات محرومان، اعتلا و رشد همه جانبه این قشر عزیز و رنج کشیده را در دستور کار خود قرار داده و در این راه، گام های موفقی برداشته است.

حوزه فعالیت امداد امام(ره) به عنوان یک دستگاه حمایتی، تنها منحصر به کمک ها و مساعدت های مالی جهت امرار معاش محرومان نبوده و پتانسیل و توان عمده خویش را مصروف توانمندسازی و خودکفایی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایشان  کرده است.

اجرای طرح ها و برنامه هایی همچون طرح های اشتغال زایی، خدمات اجتماعی و مشاوره، خدمات درمانی و سلامت، خدمات حقوقی و قضایی، تأمین مسکن، فرهنگی و ... در راستای این رویکرد صحیح و معقولانه سیاستگذاران امداد امام(ره)، قابل تجلیل است. شاهد مثال این مدعا، کسب رتبه اول اشتغال زایی در بین دستگاه های اجرایی توسط امداد امام(ره) با ایجاد 320 هزار فرصت شغلی در سال گذشته است. بدیهی است در صورت عدم همکاری مؤثر و دوستانه ارکان و نهادهای نظام این توفیقات حاصل نمی گشت و قطعا برای تداوم و گسترش این توفیقات و پیشرفت های همکاری و مساعدت تمامی ارکان حکومتی، اعم از دولت و مجلس باید بیش و افزون باشد.

فراکسیون یاوران امداد(ره) که با نیت مشارکت در پیشبرد اهداف مقدس و الهی و انقلابی کمیته امداد امام(ره) شکل گرفته است، سالروز تأسیس این نهاد پرخیر و برکت را به محضر ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) و اعضای محترم شورای مرکزی و سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) و تمامی زحمت کشان و امدادگران عزیز و گرانقدر این مجموعه تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات روزافزون ایشان را از درگاه حضرت حق مسئلت دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet