پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 14:16:03
سرویس بین الملل
بخشایش مطرح کرد:

فضای سنگین حاکم بر آیپک به دلیل روابط اخیر تل‌آویو- واشنگتن

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نشست در حال بزرگزاری آیپک را در فضای مه‌آلود روابط تل‌آویو-واشنگتن دانست‌ و گفت: کاهش بودجه سالیانه آمریکا و فراز و فرود‌ها در روابط یک‌سال اخیر دو متحد فضایی سنگین بر آیپک حاکم کرده است.
فضای سنگین حاکم بر آیپک به دلیل روابط اخیر تل‌آویو- واشنگتن عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس نشست در حال بزرگزاری آیپک را در فضای مه‌آلود روابط تل‌آویو-واشنگتن دانست‌ و گفت: کاهش بودجه سالیانه آمریکا و فراز و فرود‌ها در روابط یک‌سال اخیر دو متحد فضایی سنگین بر آیپک حاکم کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/35950.jpg فضای,سنگین,حاکم,بر,آیپک,به,دلیل,روابط,اخیر,تل‌آویو-,واشنگتن Icana

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری کنفرانس سالانه کمیته امورعمومی آمریکا و اسرائیل موسوم به آیپک در واشنگتن، اظهار داشت: نشست آیپک امسال تحت تاثیر روابط آمریکا و اسرائیل دریک سال گذشته دستخوش فراز و فرودهای بسیاری بوده است.

 نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای مه‌آلودی بر نشست امسال حاکم است، تصریح کرد: لابی آیپک با اعمال فشار بر سیاستمداران آمریکایی، به دنبال این است که  کنگره و سنای آمریکا سیاستی را اتخاذ کنند که نفع بیشتری برای تل آویو داشته باشد.

وی با بیان اینکه با وجود کاهش بودجه دفاعی آمریکا دگرگونی عظیمی در روابط واشنگتن-تل‌آویو رخ نخواهد داد، افزود: رژیم صهیونیستی از بدو تولد نامشروع خود بخش عظیمی از درآمدهای خود را به واسطه مسئله هلوکاست از آلمان و انگلیس و آمریکا تامین می‌کند، اگرچه با توجه به رشد و توسعه رژیم صهیونیستی این کشورها به دنبال این هستند که بخشی از این کمک‌ها را قطع کنند.

نماینده مستقل مجلس نهم، با تاکید براینکه کنفرانس سالانه کمیته امورعمومی آمریکا و اسرائیل موسوم به آیپک تنها مختص به تدوین راهبردهای اسرائیل در آمریکا نیست، ادامه داد: تدوین سیاست‌های یکساله در خاورمیانه، آمریکای لاتین و بحث مقابله با مسئله هسته ای ایران از مواردی است که در نشست سالانه آیپک پیرامون آن بحث‌و گفت‌وگو می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تغییری در وفاداری کورکورانه کاخ سفید به اسرائیل را شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: در دوره دوم ریاست جمهوری آمریکا شاهد نگاه واقع‌گرایانه کاخ سفید به مسائل موجود در خاورمیانه هسیتیم که این خود نشان از تعارض در سیاست‌های واشنگتن و تل‌آویو را دارد.

نشست لابی صهیونیسیم موسوم به آیپک از روز گذشته آغاز به کار کرده و تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet