پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 12:42:31
سرویس اجتماعی
آریایی‌نژاد: کمیسیون بهداشت برنامه‌ریزی مناسبی برای اعتبارات حوزه سلامت دارد

آمار غیرواقعی، حوزه سلامت را دچار چالش کرده است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه اعضای این کمیسیون برنامه‌ریزی مناسبی را برای حوزه سلامت کشور دارند، گفت: به طور حتم اگر بودجه سال آینده بر اساس آمار غیرواقعی تنظیم شود، وضعیت حوزه سلامت همانند امسال با مشکلاتی روبرو خواهد بود.
آمار غیرواقعی، حوزه سلامت را دچار چالش کرده است عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام اینکه اعضای این کمیسیون برنامه‌ریزی مناسبی را برای حوزه سلامت کشور دارند، گفت: به طور حتم اگر بودجه سال آینده بر اساس آمار غیرواقعی تنظیم شود، وضعیت حوزه سلامت همانند امسال با مشکلاتی روبرو خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/32672.jpg آمار,غیرواقعی،,حوزه,سلامت,را,دچار,چالش,کرده,است Icana

احمد آریایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بودجه سال 92 در حوزه سلامت انقباضی است، گفت: اما باوجود کاهش بودجه امسال، اگر اعتبارات به‌طور کامل از سوی دولت اختصاص داده شود، باز هم می‌توان اقدامات خوبی در حوزه سلامت داشت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه 10 درصد از درآمد قانون هدفمند کردن یارانه‌ها باید به حوزه سلامت اختصاص داده شود، افزود:‌ بر اساس لایحه بودجه سال 92 برای حوزه هدفمندی حدود یکصد و بیست هزار میلیارد تومان درآمد پیشنهاد شده است، از این‌رو 10 درصد این اعتبار حدود 12 هزار میلیارد تومان می‌شود.

وی ادامه داد:‌ با توجه به اینکه اعتبارات 6 هزار میلیاردی حوزه سلامت از محل هدفمندی یارانه‌ها محقق نشد، اعضای کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس برای احقاق حقوق حوزه سلامت هم قسم شده‌اند، از طرف دیگر وضعیت حوزه سلامت در سال جاری به‌علت افزایش تحریم‌ها بسیار استثنایی بود، اما خوشبختانه در بودجه سال آینده تمام پیش بینی‌ها انجام شده، از این‌رو انتظار ما از دولت اجرای کامل و به موقع قانون است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با اعلام اینکه هم‌اکنون مشکل اصلی حوزه سلامت این است که آمارها به درستی به مسئولان منتقل نمی‌شود، یادآور شد: به طور حتم زمانی که بودجه بر اساس آمار غیر واقعی تنظیم شود، وضعیت حوزه سلامت به شرایط کنونی می‌رسد.

آریایی‌نژاد با انتقاد از کاهش اعتبارات ناشی از اقدامات و کالاهای آسیب‌رسان به سلامت، گفت: در لایحه بودجه 92 اعتبارات این حوزه از 70 میلیارد تومان به 20 میلیارد تومان کاهش پیدا کرده است که این موضوع باید به‌صورت دقیق بررسی شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه اعضای این کمیسیون برنامه‌ریزی مناسبی را برای حوزه سلامت کشور دارند، افزود:‌ به‌طور حتم باید برای حوزه سلامت اعتبار مناسب و واقعی دیده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet