پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 12:36:44
سرویس سیاسی
سبحانی‌نیا:

مذاکره فروردین ایران و 1+5 می‌تواند گام مثبت دیگری باشد

عضو هیات رئیسه مجلس، با تاکید براینکه گفت‌وگو و مذاکره با تهدید و تحریم همخوانی ندارد، افزود: اگر اراده محکمی از سوی غرب بر ادامه مذاکرات هسته‌ای بر اساس گفت‌وگو وجود داشته باشد مذاکره فروردین می‌تواند گام مثبت دیگری باشد.
مذاکره فروردین ایران و 1+5 می‌تواند گام مثبت دیگری باشد عضو هیات رئیسه مجلس، با تاکید براینکه گفت‌وگو و مذاکره با تهدید و تحریم همخوانی ندارد، افزود: اگر اراده محکمی از سوی غرب بر ادامه مذاکرات هسته‌ای بر اساس گفت‌وگو وجود داشته باشد مذاکره فروردین می‌تواند گام مثبت دیگری باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/7778.jpg مذاکره,فروردین,ایران,و,1+5,می‌تواند,گام,مثبت,دیگری,باشد Icana

حسین سبحانی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ درباره رویدادهای مثبت اخیر در صحنه برنامه هسته‌ای ایران، گفت: مذاکرات ایران و گروه 1+5 در آلماتی قزاقستان و بازتاب‌های این نشست و اظهار رضایت نسبی دو طرف از این مذاکرات، دورنمای مثبتی را نشان می‌دهد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی،‌ با یادآوری توافق‌های به عمل آمده در نشست آلماتی جهت برگزاری نشست‌ کارشناسی در 28 اسفند و مذاکرات 16 فروردین، افزود: نشست آلماتی تاثیرات مثبت و سازنده‌ای را به همراه داشت که امروز شاهد بازتاب این تاثیرها در صحنه داخلی و بین‌المللی هستیم.

وی با اشاره به درخواست آمریکا مبنی بر مذاکره با ایران، تصریح کرد: حضور بی‌نظیر مردم در راهپیمایی 22 بهمن سال جاری و عدم تاثیر تحریم‌های اقتصادی در شرایط کنونی یکی از دلایل موفقیت ایران در مذاکرات آلماتی است اما اینکه نشست‌های بعدی به چه نتیجه‌ای برسد به برخوردهای واقع بینانه‌ غربی‌ها و آمریکایی‌ها نسبت به بسته پیشنهادی ایران، بستگی دارد.

سخنگوی فراکسیون روحانیون مجلس، با اشاره به صحبت‌های علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران درباره کاهش تحریم‌ها، تاکید: فضای مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 به سمت تلطیف فضا و برخورد واقع بینانه نسبت به آنچه در ایران می‌گذرد، حرکت می‌کند.

نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با تاکید براینکه گفت‌وگو و مذاکره با تهدید و تحریم همخوانی ندارد، یادآور شد: قدم‌هایی که از سوی آمریکا در جهت مذاکره با ایران می‌تواند برداشته شود، تجدیدنظر در تحریم‌های ضد ایرانی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم،‌ ادامه داد: اگر اراده محکمی از سوی غرب بر ادامه مذاکرات هسته‌ای بر اساس گفت‌وگو وجود داشته باشد می‌توان به آینده مذاکرات در 16 فروردین ماه امیدوار بود.

عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان ایکه افراد مدعی گفت‌وگو و مذاکره باید رفتار خود را اصلاح کنند، گفت: هرچند نمی‌توان انتظار داشت کل مسائل ریشه دار بین ایران وغرب در نشست فروردین ماه حل شود اما امیدواریم نشست آتی آلماتی گامی به جلو در جهت پیشرفت مذاکرات هسته‌ای باشد چرا که امروز غرب خطوط قرمز ایران را شناخته‌ و فهمیده‌ که هیچ کسی این اجازه را ندارد که از این خطوط عبور کند.

روز گذشته ( دوشنبه 14 اسفند ماه)‌ فریدون عباسی دوانی، رئیس سازمان انرژی اتمی‌ ایران، با اشاره به تولید سه هزار سانتریفیوژ نسل جدید، اعلام کرد که خط تولید نهایی این تعداد سانتریفیوژها تمام شده و به زودی نسل اول سانتریفیوژ‌ها در ایران کنار گذاشته خواهند شد.

علی اکبر صالحی وزیر خارجه هم با اشاره به بحث تحریم‌ها، گفت که ما تحریم‌ها و همچنین این موضوع که از امروز تحریم‌ها نه فقط تشدید نخواهد شد بلکه شاهد رفع تدریجی آن‌ها خواهیم بود را تفأل به خیر می دانیم. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet