پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/01 13:43:12
سرویس اقتصادی
نوروزی با انتقاد از عملکرد دولت در خصوص خرید گندم کشاورزان با قیمت پایین:

واردات، نتیجه تعیین قیمت ناعادلانه خرید تضمینی گندم است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در خصوص خرید گندم کشاورزان داخلی با قیمت نا‌مناسب و پایین، گفت: علت اصلی واردات گندم وکمبود این محصول در بازار در سال گذشته ،نتیجه قیمت ناعادلانه خرید تضمینی گندم بوده است.
واردات، نتیجه تعیین قیمت ناعادلانه خرید تضمینی گندم است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در خصوص خرید گندم کشاورزان داخلی با قیمت نا‌مناسب و پایین، گفت: علت اصلی واردات گندم وکمبود این محصول در بازار در سال گذشته ،نتیجه قیمت ناعادلانه خرید تضمینی گندم بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/34278.jpg واردات،,نتیجه,تعیین,قیمت,ناعادلانه,خرید,تضمینی,گندم,است Icana

رحمت‌الله نوروزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه خرید گندم کشاورزان با قیمت 550 تومان و واردات این محصول بیش از 1000 تومان ظلمی به کشاورز داخلی است گفت: چرا نباید حمایتی از تولید‌کننده داخلی برای رشد اقتصادی کشور وجود داشته باشد؟

نماینده مردم علی‌آباد‌کتول در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه کشور در زمینه تولید گندم بسیار عالی عمل کرده و می‌توانست مازاد مصرف خود را به خارج از کشور صادر کند و موجبات ارزآوری را فراهم کند افزود: نبود حمایت‌های لازم و در نظر گرفتن قیمت پایین برای خرید گندم بسیاری از گندم‌های تولید شده در داخل را خوراک دام کرد.

نوروزی یادآور شد: دولت با حمایت از کشاورزان داخلی می‌تواند از درصد وابستگی به درآمد‌های نفتی در نتیجه صادرات تولیدات بخش کشاورزی بکاهد و زمینه خودکفایی را برای کشور فراهم کند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس‌با انتقاد از عملکرد دولت در خصوص خرید گندم کشاورزان داخلی با قیمت نا‌مناسب گفت: علت اصلی واردات گندم کمبود این محصول در بازار در نتیجه قیمت ناعادلانه خرید تضمینی آن بوده است.

وی ادامه داد: در صورتی که دولت از کشاورزان داخلی حمایت کند می‌توان در آینده به رشد بخش کشاورزی کشور و در نتیجه ارتقا اقتصاد کشور امیدوار بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که اعلام قیمت 550 تومان برای خرید تضمینی گندم از سوی دولت ظلمی به کشاورزان بوده است تصریح کرد: متأسفانه قیمت اعلامی از سوی دولت نیمی از هزینه‌های کشاورز در خصوص نهاده‌های کشاورزی از جمله بذر، کود و سم را نیز شامل نمی‌شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: عدم تزریق گندم به سیلو‌های دولت نتیجه عدم حمایت از کشاورزان و در نظر گرفتن بهایی بسیار پایین برای خرید گندم تولید شده بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet