پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 12:19:16
سرویس بین الملل
کشتار هدفمند روزنامه نگاران در پاکستان

آقامحمدی:مجامع بین‌المللی حافظ حقوق خبرنگاران باشند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشتار هدفمند روزنامه روزنامه‌نگار در پاکستان، گفت: مجامع بین‌المللی باید حافظ حقوق خبرنگاران باشند.
آقامحمدی:مجامع بین‌المللی حافظ حقوق خبرنگاران باشند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشتار هدفمند روزنامه روزنامه‌نگار در پاکستان، گفت: مجامع بین‌المللی باید حافظ حقوق خبرنگاران باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/1169.jpg آقامحمدی:مجامع,بین‌المللی,حافظ,حقوق,خبرنگاران,باشند Icana

ابراهیم آقا‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به تظاهرات روزنامه‌نگاران پاکستان در واکنش به کشته شدن 5 روزنامه‌نگار در این کشور، توضیح داد: خبرنگاران با توجه به رسالت کاری که دارند قاعدتاً باید امنیت جانی و مصونیت داشته باشند تا به راحتی و با فراغ بال بیشتری به شغلشان که از جمله دشوارترین مشاغل دنیا نیز هست، بپردازند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروهک‌های تروریستی قاتل جان خبرنگاران در سراسر جهان هستند، تصریح کرد: گروه‌های خشن و افراطی برای اینکه جنایات ضد بشری و هولناک آنها در رسانه‌ها بازتاب نیابد خبرنگاران و روزنامه‌نگاران را حذف فیزیکی می‌کنند ولی از این مسئله غافل هستند که کشته شدن هر یک از این روزنامه‌نگاران حیثت آنها را بیشتر از بین می‌برد و رسواترشان می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: دولت پاکستان باید مسئولیت چنین اقداماتی را بپذیرد و با تامین امنیت جان خبرنگاران مانع از تجاوز و نقض حقوق آنها شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اینکه خبرنگاران منادیان دموکراسی و آزادی بیان در همه جای دنیا هستند، گفت: مجامع بین‌المللی باید با رصد دقیق چنین حوادثی از حقوق خبرنگاران دفاع کنند و در برابر این نوع حوادث واکنش‌های شدیدی نشان دهند.

در پی کشته شدن این دو روزنامه نگار، تلفات روزنامه نگاران در پاکستان که بدست افراد مسلح در دو ماه گذشته کشته شده اند، به 5 نفر رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet