پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 12:12:04
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نکو:

مذاکرات هسته‌ای راهی برای اثبات حقانیت ایران است

عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تحریم‌ها ایران را برای پیشرفت مصمم‌تر می‌کند، اظهار کرد: مذاکرات هسته‌ای راهی برای اثبات حقانیت ایران است.
مذاکرات هسته‌ای راهی برای اثبات حقانیت ایران است عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه تحریم‌ها ایران را برای پیشرفت مصمم‌تر می‌کند، اظهار کرد: مذاکرات هسته‌ای راهی برای اثبات حقانیت ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/25789.jpg مذاکرات,هسته‌ای,راهی,برای,اثبات,حقانیت,ایران,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم نکو در ارزیابی خود از مذاکرات ایران و 1+5 در آلماتی قزاقستان، به ایسنا گفت: در نشست اخیر شاهد اقتدار ایران بودیم و ثابت شد که ما به سادگی زیر بار زور نخواهیم رفت و همانند برخی کشورهای ترسو، تسلیم زورگویی‌های غرب نخواهیم شد.

وی ادامه داد: در نشست آلماتی دیپلمات‌های ایرانی که زبان گویای مردم هستند، توانستند خواسته‌های مشروع ملت ایران را بیان کنند که این خواسته‌ها دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌یی است که هرگز از آن کوتاه نخواهیم آمد.

نماینده رباط‌ کریم در مجلس با بیان اینکه ایران در مذاکرات اخیر با 1+5 پیش‌ قدم بود، تصریح کرد: ایران تلاش کرد بیش از پیش پایبندی خود را به مقررات بین‌المللی به اثبات رسانده و خواسته‌های مشروع خود را اعلام کند.

نکو در ادامه خاطرنشان کرد:تحریم‌ها و فشارهای وارده به ایران نه تنها نتایج مثبتی بر ادامه این نشست‌ها نخواهد داشت بلکه جمهوری اسلامی را مصمم خواهد کرد که به سلسله پیشرفت‌های جدیدتری دست پیدا کرده و هر روز توقعات به جای خوئد را با تاکید بیشتری مطرح کنیم. لذا این مذاکرات راهی برای اثبات حقانیت ایران است.

این نماینده مجلس همچنین بیان کرد: اگر هیات دیپلماتی ایران به همین اراده قوی به مذاکرات ادامه دهد و کوتاه نیاید در نهایت غرب مجبور به تسلیم در برابر خواسته‌های ملت ایران خواهد شد.

 این عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی با بیان اینکه برای 1+5 ثابت شده که ایران کشوری قدرتمند است و به درجه‌ای رسیده که می‌تواند موازنه قدرت را در جهان برقرار کند، اظهار کرد: شرایط جمهوری اسلامی شرایطی نیست که با فشارها و تحریم‌ها از حق و حقوق مسلم خود عقب‌نشینی کند.

وی به عدم نیاز ایران به سلاح هسته‌یی تاکید کرد و گفت: 1+5 ابتدا باید حقوق ایران را به رسمیت بشناسد سپس دست از اقدامات ظالمانه خود علیه مردم ایران بردارد تا بتوان مذاکرات را به سمت و سوی موثری پیش برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet