پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 15:38:51
سرویس بین الملل
بررسی ریاست مجدد یوکیا آمانو در نشست فصلی شورای حکام

حسینی:آمانو صلاحیت ریاست آژانس را ندارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‎خارجی مجلس با بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی نباید استقلال خود را فدای زیاده‌خواهی‌های غرب کند، گفت: یوکیا آمانو صلاحیت انتخاب مجدد به عنوان رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی را ندارد.
حسینی:آمانو صلاحیت ریاست آژانس را ندارد عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‎خارجی مجلس با بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی نباید استقلال خود را فدای زیاده‌خواهی‌های غرب کند، گفت: یوکیا آمانو صلاحیت انتخاب مجدد به عنوان رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/19577.jpg حسینی:آمانو,صلاحیت,ریاست,آژانس,را,ندارد Icana

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز به کار نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین با دستور کار انتخاب مجدد یوکی آمانو به عنوان رئیس این سازمان اظهار داشت: از زمانی که آمانو ریاست آژانس بین المللی انرژی اتمی را برعهده گرفته است، متاسفانه شاهد رویکرد‌های دوگانه در سیاست‌های این نهاد بین المللی هستیم.

نماینده مردم زابل، زهک وهیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یوکیا آمانو صلاحیت انتخاب مجدد به عنوان رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی را ندارد، تصریح کرد: امروز آژانس با تاثیرپذیری از لابی‌های صهیونیستی و کاخ سفید اوامر دیکته شده‌ آنها را انعکاس می‌دهد.

وی با بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی باید رویکردی منطقی به بحث استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای داشته باشد، ادامه داد: بارها بازرسان آژانس از تاسیسات هسته‌ای کشورمان بازدید به عمل آورده‌اند و اذعان به صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان داشتند، اما با گزارش‌هایی که از سوی آژانس ارائه می‌شود خلاف آن بیان می شود.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد:آژانس باید بدون تاثیرپذیری از خارج مثل یک مجموعه مستقل عمل کند و با رویکردهای منطقی بیش از این اعتبار این نهاد بین المللی را زیر سئوال نبرد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی نباید استقلال خود را فدای زیاده‌خواهی‌های غرب کند، خاطرنشان کرد: اعضای آژانس با رویکردی استقلال‌طلبانه آبروی رفته این نهاد بین المللی را بیش از این خدشه‌دار نکنند و در راستای استقلال این سازمان بین المللی گام بردارند.

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قبل از ظهر امروز دوشنبه در مقر آژانس در وین آغاز بکار کرد./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet