پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 15:08:49
سرویس فرهنگی
طبیب زاده نوری:

حمایت از بانوان در این دولت در قالب شعارهای زیبا باقی ماند

عضو فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه در دولت های نهم و دهم، نهادها و تشکیلات اداری که برای رسیدگی به امور بانوان فعالیت می‌کردند، فاقد قدرت اجرایی لازم بودند، گفت: دولت های نهم و دهم می‌توانستند فرصت مناسبی برای دوری از غرب‌زدگی مفرط بانوان که سوغات دولت اصلاحات در جامعه بود، باشند، ولی به دلیل نگاه حاکم در این دولت، حمایت از بانوان در قالب شعارهای زیبا باقی ماند.
حمایت از بانوان در این دولت در قالب شعارهای زیبا باقی ماند عضو فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه در دولت های نهم و دهم، نهادها و تشکیلات اداری که برای رسیدگی به امور بانوان فعالیت می‌کردند، فاقد قدرت اجرایی لازم بودند، گفت: دولت های نهم و دهم می‌توانستند فرصت مناسبی برای دوری از غرب‌زدگی مفرط بانوان که سوغات دولت اصلاحات در جامعه بود، باشند، ولی به دلیل نگاه حاکم در این دولت، حمایت از بانوان در قالب شعارهای زیبا باقی ماند. https://cdn.icana.ir/d/019/3453.jpg حمایت,از,بانوان,در,این,دولت,در,قالب,شعارهای,زیبا,باقی,ماند Icana

زهره طبیب زاده نوری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در ارزیابی  حضور وفعالیت بانوان در عرصه  های فرهنگ و هنر کشور، گفت: متاسفانه در شرایط کنونی بسیاری از ارکان‌های فرهنگی نظام و ساختارهایی که در زمینه فرهنگ فعالیت می‌کنند، خط مشی و استراتژی مشخصی ندارند و بسیاری از دستگاه‌های فرهنگی کارشان همپوشانی و مغایرت دارد. بنابراین بسیاری ازافرادی که با این ساختار فعالیت می‌کنند، عملکردشان زیرسوال است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: بانوان نیز بخشی از عناصری هستند که در پازل کلیت برنامه‌ریزی این مراکز فعالیت می‌کنند. بنابراین شرایط نامناسب اقتصادی در این عرصه، فعالیت برای آن ها را نیز سخت کرده است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم، یادآورشد: دولت های نهم و دهم می‌توانستند فرصت مناسبی برای دوری از غرب‌زدگی مفرط بانوان که سوغات دولت اصلاحات در جامعه بود، باشند و رویکرد بازنگری و نگاه متعادل باعث می‌شد که بانوان به جایگاه اصلی خود بازگردند ولی به دلیل نگاه حاکم در این دولت، حمایت از آن‌ها در قالب شعارهای زیبا باقی ماند. 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: در دولت های نهم و دهم، نهادها و تشکیلات اداری که برای رسیدگی به امور بانوان فعالیت می‌کردند، فاقد قدرت اجرایی لازم بودند و نتوانستند در بحث آسیب‌شناسی حوزه بانوان، نه به صورت سلبی و نه اثباتی موفق عمل کرده و دیدگاه‌های مقام عظمی ولایت را محقق سازند. شاید ما امید زیادی به این دولت داشتیم ولی در عمل در این دولت نیز همان برنامه‌های دولت اصلاحات در فضای فرهنگی کشور تعقیب شد و جهش مثبتی دراین زمینه دیده نشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet