پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 09:10:53
سرویس اقتصادی
جعفری بنه خلخال با اشاره به تاثیر پیش فروش سکه درکاهش قیمت‌ها مطرح کرد:

قیمت سکه در سراشیبی سقوط

عضو کمیسیون انرژی مجلس طرح پیش فروش سکه را در کاهش تدریجی قیمت آن موثر دانست و گفت: در چند روز گذشته شاهد کاهش تدریجی قیمت سکه و ارز در کشور هستیم که به نظر می‌رسد این روند کاهشی در روزهای آینده نیز ادامه یابد.
قیمت سکه در سراشیبی سقوط عضو کمیسیون انرژی مجلس طرح پیش فروش سکه را در کاهش تدریجی قیمت آن موثر دانست و گفت: در چند روز گذشته شاهد کاهش تدریجی قیمت سکه و ارز در کشور هستیم که به نظر می‌رسد این روند کاهشی در روزهای آینده نیز ادامه یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/27569.jpg قیمت,سکه,در,سراشیبی,سقوط Icana

جلیل جعفری بنه خلخال در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند کاهشی قیمت سکه و ارز در کشور، گفت: در چند روز گذشته شاهد کاهش تدریجی قیمت سکه و ارز در کشور هستیم که به نظر می‌رسد این روند کاهشی در روزهای آینده نیز ادامه یابد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دلایل مختلفی در کاهش قیمت سکه موثر بوده است، افزود: دلایل مختلفی از جمله راه اندازی مرکز مبادلات ارزی در کاهش قیمت سکه وارز در کشور موثر بوده، چراکه این مرکز توانسته است تا حدودی ارز مورد نیاز بخش خصوصی و تولید را تامین کند.

وی در ادامه به روند مثبت مذاکرات ایران با کشورهای 1+5 اشاره و تصریح کرد: گزارش‌های رسیده در مورد مذاکرات کشورمان با گروه 1+5 نشان دهنده آن است که طرف غربی خواسته‌های به حق جمهوری اسلامی ایران را پذیرفته، لذا این موضوع را نیز می‌توان یکی از دلایل مهم کاهش نرخ سکه وارز در کشور قلمداد کرد، چراکه باعث کم رنگ شدن تنش‌های اقتصادی و تحریم‌ها شده است.

جعفری بنه خلخال با اشاره به اینکه روند کاهشی سکه ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: کاهش نرخ سکه و ارز در کشور نوید دهنده تداوم یافتن این موضوع بوده و بعید به نظر می‌رسد این کالا دوباره در روزهای آینده قیمت جهشی به خود بگیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس طرح پیش فروش سکه را در کاهش تدریجی قیمت آن موثر دانست و خاطر نشان کرد: طرح پیش فروش سکه در روند کاهشی قیمت این کالا موثر بوده و باعث جمع آوری نقدینگی موجود در جامعه شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet