پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/14 15:16:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جوکار:

آمریکا تمایلی به دستیابی به نتیجه نهایی در مذاکرات ندارد

رییس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا با تشدید تحریم‌ها به دنبال وقت‌کشی در مذاکرات است، گفت که آمریکا تمایلی برای تعیین تکلیف و تصمیم‌گیری نهایی در مذاکرات ایران و ۱+۵ ندارد.
آمریکا تمایلی به دستیابی به نتیجه نهایی در مذاکرات ندارد رییس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا با تشدید تحریم‌ها به دنبال وقت‌کشی در مذاکرات است، گفت که آمریکا تمایلی برای تعیین تکلیف و تصمیم‌گیری نهایی در مذاکرات ایران و 1+5 ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/21201.jpg آمریکا,تمایلی,به,دستیابی,به,نتیجه,نهایی,در,مذاکرات,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمدصالح جوکار به ایسنا گفت:آمریکایی‌ها با هدف وقت‌کشی در مذاکرات تحریم‌ها را تشدید می‌کنند، آنها نمی‌خواهند مذاکرات به نتیجه نهایی دست پیدا کند. از طرف دیگر به دلیل فشار افکار عمومی نمی‌توانند دیگر مذاکرات را به عقب بیندازند برای همین به سمت کارهای دیگری همچون تشدید تحریم‌ها روی می‌آورند.

وی افزود: آمریکا برای فرار از پاسخگویی به افکار عمومی دنیا و حتی فشار دولت‌های اروپایی برای تعیین تکلیف نهایی مذاکرات ایران و 1+5 سردرگم شده است چون تنها به دنبال خواسته‌های غیرمعقول و غیرمنطقی در پرونده هسته‌یی ایران است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره برای حضور در تمامی نشست‌ها با گروه 1+5 ابراز آمادگی کرده است،‌گفت: تمامی فعالیت‌های ایران طبق قوانین ان‌.پی‌.تی انجام می‌شود. این موضوع را باید آمریکا بپذیرد نه اینکه مدام بر روی خواسته‌های نامشروع، غیرمعقول و غیرمنطقی و برخلاف قوانین بین‌المللی پافشاری کند.

جوکار با تاکید بر اینکه آمریکا باید دست از رفتارهای سلطه‌گری و سلطه‌جویی‌اش بردارد،‌گفت: جمهوری اسلامی با شرکت در تمامی مذاکرات می‌خواهد به دنیا ثابت کند که آمریکا تنها حرف می‌زند و به هیچ کدام از قوانین بین المللی پایبند نیست.

وی تصمیم اخیر کنگره آمریکا برای اعمال فشار بیشتر به ایران از طریق افزایش تحریم‌های ایران از راه محدودیت چین برای خرید نفت ایران را نمونه‌ای از عدم پایبندی آمریکا به قوانین بین‌المللی برشمرد و گفت: آمریکایی‌ها با این فشارها تصور می‌کند که ما در مقابل خواسته‌های نامشروع آنها کوتاه خواهیم آمد.

رییس کمیته بسیج کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: تصور آمریکایی‌ها آن است که با افزایش فشارها می‌توانند با ایجاد نارضایتی در بین مردم، شکافی بین مسئولان و مردم ایجاد کنند این در حالی است که مردم ایران مردمی هستند که در طول هشت سال گذشته تمامی این فشارها را تحمل کرده‌اند و بیش از 220 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده‌اند. این مردم حاضرند تا این حد برای کشور جانفشانی کنند و طبیعتا حاضر نیستند که به دلیل فشارهای اقتصادی صحنه را خالی کنند.

جوکار در عین حال گفت: از طرف دیگر چینی‌ها نیز عاقل‌تر از آن هستند که از آمریکا تبعیت کنند. اکنون شرایط دنیا به گونه‌ای است که مردم از بودن در کنار یکدیگر نفع می‌برند از این رو این تحریم‌ها فایده‌ای نخواهد داشت چون تاکنون تحریم‌های بسیاری علیه ایران عملیاتی شده که هیچ کدام به سرانجام نرسیده است و مردم زندگی عادی‌شان را سپری می‌کنند.

وی در پایان گفت:‌نمونه دیگری از فشارهای آمریکایی‌ها اعمال زور به برخی بانک‌های خصوصی از طریق CIA‌ و حتی تهدید آنها برای تحریم‌های خودسرانه علیه ایران است که هیچ تاثیری نداشته است. امروز دیگر دنیا، دنیایی نیست که از آمریکا تبعیت کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet