پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/05 09:27:00
سرویس اجتماعی
جلیل‌سرقلعه تاکید کرد:

تالاب چغاخور، قطب گردشگری استان چهار محال وبختیاری

نماینده مردم لردگان در مجلس، تالاب چغاخور را یکی از مهم‌ترین قطب‌های جذب گردشگری استان چهار محال وبختیاری خواند وگفت: جنگل‌های بلوط، برخی دیگر از گیاهان پهن برگ، آبشارها، غارها، چشمه سارها، مناطق حفاظت شده و گردشگاه‌ها از دیگر مناطق مورد توجه اکوتوریسم استان به‌شمار می‌آید.
تالاب چغاخور، قطب گردشگری استان چهار محال وبختیاری نماینده مردم لردگان در مجلس، تالاب چغاخور را یکی از مهم‌ترین قطب‌های جذب گردشگری استان چهار محال وبختیاری خواند وگفت: جنگل‌های بلوط، برخی دیگر از گیاهان پهن برگ، آبشارها، غارها، چشمه سارها، مناطق حفاظت شده و گردشگاه‌ها از دیگر مناطق مورد توجه اکوتوریسم استان به‌شمار می‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/17322.jpg تالاب,چغاخور،,قطب,گردشگری,استان,چهار,محال,وبختیاری Icana

مجید جلیل‌سرقلعه در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تبریک به مناسبت آغاز عید نوروز در کشور، گفت:‌ متأسفانه به‌علت نبود راه‌های مناسب، گردشگران برای حضور در مناطق گردشگری استان چهارمحال وبختیاری با مشکلات بسیاری روبه‌رو هستند، از این رو این موضوع مانع حضور گسترده گردشگران می‌شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه موضوع اسکان گردشگران هم‌اکنون مهم ترین دغدغه مسئولان منطقه است، افزود:‌ توصیه ما این است که به بحث اسکان گردشگران توجه شود، از طرف دیگر با توجه به حجم ورود گردشگران به استان، موضوع امداد جاده‌ای نیز بسیار ضروری است.

وی با یادآوری وجود تالاب‌های بسیار در استان چهارمحال وبختیاری به‌ویژه در لردگان، تصریح کرد:‌ همچنین جنگل‌های بلوط، برخی دیگر از گیاهان پهن برگ و نیز آبشارها، غارها، چشمه سارها، مناطق حفاظت شده، گردشگاه‌ها و گرداب‌ها از دیگر مناطق مورد توجه اکوتوریسم استان به‌شمار می‌آید.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: خصوصیات اقلیمی وآب وهوایی استان چهار محال وبختیاری در برخی از فصول جاذبه‌های بسیاری دارد در کنار این خصوصیات اقلیمی، آثار باستانی بی‌نظیری هم در این استان وجود دارد.

جلیل‌سرقلعه با اعلام اینکه تالاب چغاخور یکی از مهم‌ترین قطب‌های جذب گردشگری استان چهار محال وبختیاری است، گفت: متأسفانه با وجود ظرفیت‌ها این منطقه هنوز جمعیتی کمی از مردم از وجود آن اطلاع دارند.

وی با تأکید بر اینکه توسعه گردشگری کلید بهبود وضعیت اقتصادی منطقه است، تصریح کرد: به طور حتم توجه به این موضوعات می‌تواند در افزایش میزان اشتغال و درآمد مردم نقش بسزایی داشته باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بر لزوم حمایت سازمان گردشگری از استان چهارمحال و بختیاری تأکید کرد وگفت: مسئولان باید با اختصاص اعتبار زمینه شکوفایی گردشگری استان را فراهم کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet