پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/04 13:09:00
سرویس اجتماعی
اسفنانی تاکید کرد:

کمیسیون قضایی وحقوقی یکی از پرکارترین کمیسیون‌های مجلس در سال 91

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با مثبت ارزیابی کردن عملکرد این کمیسیون در سال ۹۱، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در بیش از ۵۰ درصد طرح‌ها و لوایح کمیسیون اصلی و در ۷۰ درصد این طرح‌ها کمیسیون فرعی بوده است.
کمیسیون قضایی وحقوقی یکی از پرکارترین کمیسیون‌های مجلس در سال 91 سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با مثبت ارزیابی کردن عملکرد این کمیسیون در سال 91، گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در بیش از 50 درصد طرح‌ها و لوایح کمیسیون اصلی و در 70 درصد این طرح‌ها کمیسیون فرعی بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/21543.jpg کمیسیون,قضایی,وحقوقی,یکی,از,پرکارترین,کمیسیون‌های,مجلس,در,سال,91 Icana

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، عملکرد کمیسیون قضایی و حقوقی در سال 91 را مثبت ارزیابی کرد وگفت: خوشبختانه این کمیسیون از زمان آغاز دوره نهم مجلس توانسته بخشی عمده‌ای از برنامه‌ریزی خود را عملیاتی کند.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر وچادگان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگرچه فعالیت کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس نمود و وضوحی در مجلس شورای اسلامی ندارد، اما کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس یکی از پرکارترین کمیسیون‌های مجلس در سال گذشته بوده است.

وی با بیان اینکه بیشتر لوایح و طرح‌های بررسی شده در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس براساس اصل 85 قانون اساسی است، یادآور شد:‌ بیشتر این لوایح بررسی شده بالای 1300 ماده است، از این رو بررسی آن بسیار طولانی و زمان‌بر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه هیچ کمیسیونی قانون را به سبک کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بررسی و تصویب نمی‌کند، گفت:‌  بر اساس بررسی‌های انجام شده کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در بیش از 50 درصد طرح‌ها و لوایح کمیسیون اصلی و در 70 درصد این طرح‌ها کمیسیون فرعی است.

اسفنانی نقش کمیته‌ها را در بهبود عملکرد کمیسیون قضایی وحقوقی مثبت ارزیابی کرد وگفت:‌ خوشبختانه کمیته‌های تخصصی این کمیسیون در تمام امور بسیار فعال بوده‌اند.

سخنگوی کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه این کمیسیون در امور نظارتی بسیار خوب عمل کرده است، گفت: از طرف دیگر این کمیسیون از نظر تصویب قوانین عملکرد بسیار قابل قبولی داشته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet