پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 10:04:33
سرویس سیاسی
برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح کردند:

بازدید نمایندگان از ابوموسی، پاسخی محکم به ادعاهای واهی

برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به بیانیه وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، جزایر سه‌گانه را جزء جدایی ناپذیر ایران خواندند و بر سفر این هفته به ابوموسی تاکید کردند.
بازدید نمایندگان از ابوموسی، پاسخی محکم به ادعاهای واهی برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به بیانیه وزرای خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، جزایر سه‌گانه را جزء جدایی ناپذیر ایران خواندند و بر سفر این هفته به ابوموسی تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/11309.jpg بازدید,نمایندگان,از,ابوموسی،,پاسخی,محکم,به,ادعاهای,واهی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، آنچه که امروز به روشنی و وضوح در عرصه بین‌المللی مشاهده می‌شود بیانگر حضور و نقش پررنگ ایران در بازی‌گردانی و کارگردانی صحنه معادلات منطقه و جهان است، حضوری که امروز کشورهای سلطه‌گر دنیا هم زبان به اعتراف گشوده و ایران را به عنوان قدرتی بلامنازع در منطقه پذیرفته‌اند.

در این میان ارتقا اقتدار و توانمندی‌های علمی و دفاعی ایران آنچنان هراسی در دل کشورهای غربی به ویژه آمریکا نهاده است که امروز این کشورها تلاش می‌کنند تا با تحریک کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، این شبه جزیره‌های کوچک را به عنوان عامل مخاصمه با ایران نشان دهند که متاسفانه مقامات و دولت‌های این کشورها هم که بر اساس دلارهای نفتی وابستگی شدیدی به غرب و آمریکا پیدا کرده‌اند خود فروختگی را به اثبات رسانده و در زمین غرب بازی می‌کنند.

ادعاهای واهی شورای همکاری خلیج فارس در قالب بیانیه‌های مربوط به نشست‌های مختلف کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در محدوده استفاده از واژه مجعول برای خلیج فارس تا ادعاهای واهی مبنی بر حمایت از امارات درباره حاکمیت بر جزایر سه‌گانه ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک به وفور دیده می‌شود.

این ادعاها تنها به یک مورد و یک بیانیه ختم نشد و تاکنون و به فراوانی در چند سال اخیر مشاهده شده است که همواره با قاطعیت از سوی مقامات اجرایی ایران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صراحت محکوم شده است اما در این میان، شورای همکاری خلیج فارس جدیدترین بیانیه خود را با درخواستی عجیب بیان کرده است.

در حالیکه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از سفر هیاتی از این کمیسیون به جنوب ایران و بازدید از جزایر سه‌گانه خبر می‌دادند، وزیران خارجه 6 کشور شورای همکاری خلیج فارس روز یکشنبه ( 13 اسفند ماه) در نشستی در ریاض با صدور بیانیه‌ای عجیب و مضحک ادعاهای تکراری "اشغال جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک توسط ایران" را مطرح کرده و علیه بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از جزیره ابوموسی موضع گرفتند و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران خواستند تا به این جزایر سفر نکنند. بیانیه این شورا با واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ویژه اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همراه شد.

 

بیانیه شورای همکاری خلیج فارس دخالت در امور داخلی ایران است

حسین سبحانی نیا در واکنش به این بیانیه گفت: ادعاهای ضد ایرانی مطرح شده در این بیانیه، اظهاراتی همیشگی از جانب کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس است.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با یادآوری ادعای واهی دخالت ایران در امور کشورهای عضو این شورا، افزود: جمهوری اسلامی هیچ گاه در پی مداخله در امور این کشورها نیست و از طرفی دیگر نمی خواهد که فضای منفی علیه ایران، در منطقه و جهان شکل گیرد.

 

کشورها حاشیه خلیج فارس در پی حل مشکل امنیتی منطقه نیستند

وی با بیان اینکه اینگونه اظهارات نشان می دهد که این کشورها در پی حل مشکل امنیتی منطقه نبوده و نیستند ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران بارها برای تامین امنیت منطقه به صورت دسته جمعی اعلام آمادگی کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارت این شورا در مورد سفر نکردن مقامات ایرانی به جزیره ابوموسی با بیان اینکه چنین اظهاراتی حرف هایی بزرگتر از حد این کشورها است، تاکید کرد: این جزیره متعلق به ایران است و نمایندگان مجلس اقدامی در این باره بخواهد انجام خواهند داد و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس کوچکتر از این هستند که در امور داخلی ایران دخالت کنند.

 

هیاتی از کمیسیون امنیت ملی مقتدرانه به جزایر سه‌گانه سفر می‌کند

منصور حقیقت پور، در واکنش به بیانیه وزرای امور خارجه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، گفت: سفر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جزایر سه‌گانه هیچ ارتباطی به مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس ندارد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی، افزود: بدون شک پایان این هفته به جزیره ابوموسی سفر می‌کنیم.

 

سفر نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جزایر سه‌گانه هیچ ارتباطی به مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس ندارد

وی تصریح کرد: هرچند کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به معنای واقعی مجلسی ندارد اما این اظهارنظر عجیب به مانند این است که ما بگوئیم نمایندگان مجلس عربستان اجازه ندارند از شهر قطیف بازدید کنند.

حقیقت پور این اظهارنظر را دخالت در امور داخلی ایران خواند و یادآورشد: جمهوری اسلامی ایران به طور قطع با این صحبت‌ها برخوردی جدی می‌کند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با تاکید بر اینکه هیاتی از این کمیسیون روزهای 17 و 18 اسفند ماه به جزایر سه‌گانه سفر می‌کند، تاکید کرد: این هیات بدون توجه به اظهارنظرهای مضحکانه وزرای خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس مقتدرانه به جزایر سه‌گانه سفر می‌کند.

 

بازدید نمایندگان مجلس از جزیره ابوموسی ربطی به دیگر کشورها ندارد

سید حسین نقوی حسینی هم در واکنش به این بیانیه، گفت: این افراد باید در حد و اندازه خود حرف بزنند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، افزود: وزرای امور خارجه ۶ کشور حاشیه خلیج فارس در جایگاهی قرار ندارند که برای نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران به ویژه نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی  و سیاست خارجی مجلس تعیین تکلیف کنند.

 

اظهارنظر وزرای امور خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس  دخالت در امور داخلی ایران است

وی با تاکید بر اینکه جزایر سه گانه ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک جزء جدانشدنی از خاک ایران هستند، تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران هیچ مقامی برای حضور و بازدید در منطقه‌ای از کشور خود از شخص یا مقامی خارجی دستور نمی‌گیرد و منتظر نظر کسی هم نمی‌ماند.

نقوی حسینی اظهارنظر وزرای امور خارجه کشورهای حاشیه خلیج فارس را دخالت در امور داخلی ایران خواند و یادآورشد: این صحبت‌‌ها اظهارنظری مضحک و خنده‌آور است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، تاکید کرد: به طور قطع و یقین هیاتی از این کمیسیون روزهای ۱۷ و ۱۸ اسفند ماه به جزایر سه‌گانه سفر می‌کند.

جزایر سه گانه جزو اراضی لاینفک ایران است
محمد حسن آصفری هم در این باره گفت: در پی ادعاهای گزاف و بی سند برخی حکام عرب درباره جزایز سه گانه، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس روز ۵ شنبه ۱۷ اسفند ماه در خلیج فارس و جزایر سه گانه حضور خواهند یافت.

دشمنان بدانند هرگونه حرکت در راستای تجاوز به خاک ایران به طور کوبنده و قاطع پاسخ داده می‌شود

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان با حضور در این مناطق ضمن دادن پاسخ محکمی به این ادعاهای بی منطق و بی پشتوانه اعلام خواهند کرد که جزایر سه گانه جزء اراضی لاینفک و جدا نشدنی جمهوری اسلامی ایران است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: دشمنان بدانند که هرگونه حرکت در راستای تجاوز به خاک ایران به طور کوبنده و قاطع توسط نیروهای مسلح مقتدر جمهوری اسلامی ایران پاسخ داده خواهد شد./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet