خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 09:52:37
سرویس اقتصادی
پور‌ابراهیمی با تاکید برحذف نرخ ارز مرجع از اقتصاد:

دولت تک نرخی شدن ارز را دردستور کارقراردهد

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه نرخ ارز مرجع باید در اقتصاد حذف شود گفت: نرخ ارز مرجع به علت داغ کردن بازار رانت‌خواری و فساد اقتصادی باید برای سال جدید حذف شده و تک‌نرخی شدن ارز در دستور کاردولت قرار گیرد.
دولت تک نرخی شدن ارز را دردستور کارقراردهد نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه نرخ ارز مرجع باید در اقتصاد حذف شود گفت: نرخ ارز مرجع به علت داغ کردن بازار رانت‌خواری و فساد اقتصادی باید برای سال جدید حذف شده و تک‌نرخی شدن ارز در دستور کاردولت قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/22270.jpg دولت,تک,نرخی,شدن,ارز,را,دردستور,کارقراردهد Icana

محمد‌رضا پور‌ابراهیمی‌داورانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تمام تلاش‌ها برای تک‌نرخی شدن ارز برای سال جدید باید انجام شود افزود: اگر تفاوتی بین نرخ بازار آزاد و نرخی که درحال حاضر در لایحه پیشنهادی دولت اعلام شده به بیشتر شدن فعالیت‌ها در بازار سیاه دامن زده می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه دولت با تعیین رقم پیشنهادی 2135 تومان برای تبدیل دلار به ریال در لایحه بودجه موجبات ایجاد مشکل در اقتصاد کشور را فراهم می‌کند تصریح کرد: این رقم پیشنهادی به داغ شدن بازار رانت و سؤ‌استفاده‌های سود‌جویان بازار ارز کمک می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از نرخ 2135 تومانی پیشنهادی دولت برای تبدیل دلار به ریال در بودجه 92 خبر داد و گفت: در صورتی که دولت این نرخ را به عنوان نرخ شناوری که در اقتصاد کشور می‌تواند در دسترس باشد مدیریت کند مبنا قرار گرفتن آن ممکن می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که درست انتخاب نکردن نرخ ارز در لایحه بودجه از سوی دولت موجبات ایجاد اختلال در بخش‌های عمرانی را سبب می‌شود افزود: دولت باید هرجایی که احساس کرد نرخی می‌تواند منطقی باشد و مدیریت بازار را می‌تواند به دست بگیرد آن را مبنای شناور مدیریت شده قرار دهد.

وی ادامه داد: در بودجه نمی‌توان عدد ثابتی را مبنا قرار داد اما باید عدد پایه‌ای را در نظر گرفت تا تفاوت را بر اساس آن در لایحه بودجه لحاظ کنیم و این عدد پایه نباید اختلاف فاحشی با عدد واقعی بازار داشته باشد.

پور‌ابراهیمی با تأکید بر اینکه نرخ ارز مرجع باید در اقتصاد حذف شود گفت: این نرخ موجبات بیشتر شدن رانت را در کشور فراهم می‌کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: در صورتی که عدد پایه از سوی دولت تعیین شود ما نیز می‌توانیم بر اساس سیاست نرخ تبدیل دلار به ریال را برای سال 92  مشخص کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet