پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 12:44:00
سرویس بین الملل
نقوی‌حسینی:

اقدام عملی برای برقراری امنیت در کراچی ضروری است

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان ایجاد درگیری‌های مذهبی و قومی در بحرانی‌کردن اوضاع پاکستان نقش اساسی را ایفا می‌کند، اعتصاب عمومی مردم کراچی در محکومیت فتنه انگیزی‌های مذهبی را به جا دانست.
اقدام عملی برای برقراری امنیت در کراچی ضروری است سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان ایجاد درگیری‌های مذهبی و قومی در بحرانی‌کردن اوضاع پاکستان نقش اساسی را ایفا می‌کند، اعتصاب عمومی مردم کراچی در محکومیت فتنه انگیزی‌های مذهبی را به جا دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg اقدام,عملی,برای,برقراری,امنیت,در,کراچی,ضروری,است Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اعتصاب عمومی مردم پاکستان در واکنش به انفجارهای خونین در کراچی، اقدام عملی برای برقراری امنیت در کراچی را ضروری دانست و توضیح داد: یکی از پروژ‌ه‌هایی که غرب در پاکستان دنبال می‌کند طایفه‌گرایی و کشمکش‌های مذهبی است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب با سرمایه‌گذاری بر روی گروه‌های افراطی مذهبی به دنبال اجرایی کردن پروژه‌های خود است، تصریح کرد: آنچه در افغانستان و پاکستان شاهد آن هستیم طرح‌های از پیش تعیین شده‌ای است که عامران و عوامل شیعه ستیزی در منطقه آن را اجرایی می‌کنند.

وی با تاکید براینکه ایجاد درگیری‌های مذهبی و قومی در بحرانی کردن اوضاع پاکستان نقش اساسی را ایفا می‌کند، اعتصاب عمومی مردم کراچی در محکومیت فتنه انگیزی‌های مذهبی را به جا دانست و ادامه داد: پیش از حضور آمریکا در افغانستان و عراق آمار قومیت‌گرایی وتنش‌های مذهبی بسیار پائین بود، اما با حضور نیروهای ائتلاف خارجی درمنطقه، غرب تلاش کرد با دامن‌زدن به پروژه‌هایی از پیش تعیین شده جایگاه خود را در کشورهای اشغال‌ شده تثبیت کند که امروز شاهد تبعات و پیامدهای آن با کشتار افراد بیگناه هستیم.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: افراط‌گرایی‌ها امروز در جهان اسلام تبدیل به آفتی شده است که لزوم همکاری تمامی کشورهای مسلمان برای برخورد ریشه‌ای با آن را می‌طلبد.

نقوی حسینی، افزود: دولت و دستگاه‌های امنیتی  اسلام آباد باید هرچه سریعتر با اقدامات قاطع‌ درصدد پایان دادن به خشونت‌ها و بازداشت و محاکمه عاملان کشتار شیعیان این کشور شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی کشورهای منطقه نباید در راستای اجرای خواسته‌های سلطه‌گرانه غرب در منطقه گام بردارند، خاطرنشان کرد: امت اسلامی باید در راستای وحدت و ریشه کن کردن توطئه‌‌های استکباری غرب در منطقه گام بردارند و مانع از ایجاد تفرقه شوند.

به دنبال انفجار‌های  مهیب در شهر عباس در کراچی پاکستان که بیش از 50 کشته و 140 زخمی برجای گذشت شهر کراچی دیروز تعطیل شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet