پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 13:01:00
سرویس بین الملل
پورفاطمی:

حمله به اماکن شیعیان، با هدف تضعیف دولت مالکی است

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه غرب از قدرت شیعیان در عراق هراس دارد، به حمله موشکی امروز به حرم امامین عسکرین (ع) اشاره کرد و گفت:هدف ازحمله به اماکن شیعیان در عراق تضعیف دولت مالکی است.
حمله به اماکن شیعیان، با هدف تضعیف دولت مالکی است عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه غرب از قدرت شیعیان در عراق هراس دارد، به حمله موشکی امروز به حرم امامین عسکرین (ع) اشاره کرد و گفت:هدف ازحمله به اماکن شیعیان در عراق تضعیف دولت مالکی است. https://cdn.icana.ir/d/019/1348.jpg حمله,به,اماکن,شیعیان،,با,هدف,تضعیف,دولت,مالکی,است Icana

سید محمد مهدی پور فاطمی در گفت‌وگو با خبرنگاربین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به خنثی شدن حمله موشکی به حرم امامین عسگریین (ع)در سامرای عراق، اظهار داشت: گروه‌های تروریستی سعی دارند با سوء استفاده از ناآرامی های عراق، اماکن مذهبی در شهرهای سامرا، بغداد، کربلا، و نجف را مورد هدف قرار دهند تا از این طریق بر دامنه بحران در این کشور بیفزایند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب اقدامات تروریستی ضد شیعیان را ساپورت می‌کند، تصریح کرد: قدرت تاثیرگذاری شیعیان در معادلات منطقه‌ای و به ویژه عراق، غرب و به خصوص آمریکا را به صرافت انداخته با حمایت از گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده، مانع از تاثیرگذاری شیعیان در تحولات بغداد شوند.

وی با اشاره به انفجار چند روز گذشته در کربلا نیز ادامه داد: آنچه در کربلا و بین الحرمین به وقوع پیوست، اجرای دقیق یک نقشه از پیش طراحی شده از سوی کشورهای غربی و برخی محافل نزیک به دولت‌های مرتجع عرب منطقه بوده  که هدف اولیه آنها تضعیف دولت مالکی و نیز دامن زدن به جنگ قومی و طائفه ای در عراق و نیز ایجاد اختلاف بین شیعیان و اهل تسنن این کشور است .

عضو فراکسیون روحانیون مجلس نهم با تاکید براینکه هدف از بمب‌گذاری‌ها در اماکن مذهبی شیعیان عراق برای تفرقه افکنی  میان شیعیان عراق است، ادامه داد: با توجه به اینکه حمله سلفی ها به اماکن مقدس شیعه تاکنون چیزی جز نفرت از تروریست های وهابی و محکومیت جهانی به بار نیاورده است ، در سناریوی جدید تلاش شد تا با بمب گذاری درکربلا و حمله به حرم امامین عسگریین (ع)  به نام شیعیان و به دلیل اختلافات داخلی آنها نوشته شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مردم مسلمان عراق به ویژه شیعیان این کشور باید مراقب توطئه‌های استکباری غرب در این کشور باشند، خاطرنشان کرد: ملت مسلمان عراق باید با وحدت مانع از اجرایی شدن خواسته‌های غرب به ویژه آمریکا در این کشور شوند.

یک منبع آگاه از پلیس سامراء از خنثی شدن یک حمله موشکی به حرم امامین عسکریین (ع) در مرکز این شهر خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet