خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 11:08:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آصفری مطرح کرد:

کودکان افغان قربانی زیاده‌خواهی غرب در افغانستان

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشته شدن دو کودک افغان به دست نیروهای استرالیایی پیمان نظامی ناتو، گفت: کودکان افغان قربانی زیاده‌خواهی غرب در افغانستان می‌شوند.
کودکان افغان قربانی زیاده‌خواهی غرب در افغانستان عضو هیات‌رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشته شدن دو کودک افغان به دست نیروهای استرالیایی پیمان نظامی ناتو، گفت: کودکان افغان قربانی زیاده‌خواهی غرب در افغانستان می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/10803.jpg کودکان,افغان,قربانی,زیاده‌خواهی,غرب,در,افغانستان Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محمد‌حسن آصفری عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس  ضمن اشاره به کشته شدن دو کودک افغان به دست نیروهای ناتو در افغانستان، به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)گفت:اساساً حضور نیروهای نظامی غربی از سال 2001 به بعد در افغانستان نه تنها امنیت پایدار و ثبات را برای این کشور به ارمغان نیاورد بلکه موجی از آشوب‌ها، فساد و خشونت در این کشور به وجود آمد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان حضور غرب در افغانستان خلاف قوانین بین‌المللی است، تصریح کرد: امروز افغانستان دولت مستقل و قدرتمند مرکزی دارد و همچینن ارتشی منظم دارد که توانایی برقرای امنیت در داخل و مرزهای این کشور را داراست از این رو حضور بیگانگان در این کشور مصداق بارز تجاوز نظامی و نقض حاکمیت یک کشور مستقل است.

آصفری با اشاره به اینکه القاعده پس از حضور نظامیان غربی در افغانستان از بین نرفت، افزود: در واقع اراده‌ای به نابودی گروهک‌های تروریستی فعال در افغانستان وجود نداشت از این رو این نیروهای تروریستی نه تنها در افغانستان ادامه حیات دادند بلکه حتی دامنه کار خود را به آفریقا نیز کشاندند و با کمک غرب سوریه را نیز این تروریست‌ها به آشوب کشیده اند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: کشت و تولید مواد مخدر در طی 12 سالی که افغانستان به اشغال نیروهای نظامی  غرب و آمریکایی درآمد، به بالاترین حد خود  تا کنون رسیده است و این مسئله نشانگر این است که غرب چشم طمع به کشتزارهای خشخاش در این کشور داشته است. 

سازمان بین‌المللی کمک به برقراری امنیت افغانستان (ایساف) خبر کشته شدن دو کودک افغان به دست نیروهای استرالیایی تحت رهبری آمریکا را تأیید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet