پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 12:22:29
سرویس اجتماعی
پزشکیان با غیرقانونی خواندن توزیع دارو در قالب سبدهای دارویی:

وزارت بهداشت ودرمان با اخلالگران توزیع دارو برخورد کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با غیرقانونی خواندن توزیع دارو در قالب سبدهای دارویی از سوی شرکت‌های پخش دارو، افزود: معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان باید با شناسایی این شرکت‌ها مجوز فعالیت آن‌ها را لغو کند.
وزارت بهداشت ودرمان با اخلالگران توزیع دارو برخورد کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با غیرقانونی خواندن توزیع دارو در قالب سبدهای دارویی از سوی شرکت‌های پخش دارو، افزود: معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان باید با شناسایی این شرکت‌ها مجوز فعالیت آن‌ها را لغو کند. https://cdn.icana.ir/d/019/27495.jpg وزارت,بهداشت,ودرمان,با,اخلالگران,توزیع,دارو,برخورد,کند Icana

مسعود پزشکیان در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شرکت‌های توزیع دارو هیچ‌گونه حقی نسبت به منوط کردن عرضه داروهای کمیاب و ضروری به خرید داروهای دیگر ندارند، افزود: بدیهی است که شرکت‌های توزیع دارو موظف هستند بر اساس نیاز داروخانه‌ها، داروها را توزیع کنند و چنین حقی را مبنی بر توزیع دارو در قالب سبدهای دارویی را ندارند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بحث دارو و توزیع آن، دکان یا بازار نیست که شرکت‌های توزیع کننده دارو بخواهند دست به چنین تخلفاتی بزنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه از طرف کمیسیون بهداشت ودرمان اقدام شرکت‌های دارویی در توزیع دارو در قالب سبدهای دارویی را از وزارت بهداشت پیگیری خواهیم کرد، تصریح کرد: به هیچ عنوان نباید چنین اقدامی از سوی شرکت‌های توزیع شکل گیرد و این شرکت‌ها نمی‌توانند به صرف فروختن داروها، دست به تخلف بزند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه توزیع دارو در قالب سبدهای دارویی از سوی شرکت‌های توزیع، شوخی‌بردار نیست، گفت: این کار کاملا تخلف وغیرقانونی است و معاونت دارو و غذای وزارت بهداشت ودرمان می‌تواند درب شرکت‌های متخلف توزیع دارو را پلمپ کند.

بنابراین گزارش برخی شرکت‌های پخش دارو، اقدام به توزیع دارو در قالب سبدهای دارویی یعنی فروش اجباری چند دارو و مکمل در کنار هم یا منوط کردن فروش داروهای کمیاب و ضروری به خرید داروهای دیگر کرده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet