پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 11:58:33
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سوری:

سفر خاورمیانه‌ای جان کری هیچ تاثیری در معادلات منطقه‌ ندارد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به سفر خاورمیانه‌ای وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: سفر خاورمیانه‌ای جان کری هیچ تاثیری در معادلات منطقه‌ نخواهد داشت.
سفر خاورمیانه‌ای جان کری هیچ تاثیری در معادلات منطقه‌ ندارد عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به سفر خاورمیانه‌ای وزیر امور خارجه آمریکا، گفت: سفر خاورمیانه‌ای جان کری هیچ تاثیری در معادلات منطقه‌ نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/24111.jpg سفر,خاورمیانه‌ای,جان,کری,هیچ,تاثیری,در,معادلات,منطقه‌,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الله سوری عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)،ضمن اشاره به سفر خاورمیانه‌ای جان کری،گفت:وزیر امور خارجه آمریکا در واقع با هدف ارزیابی شرایط منطقه و بررسی راه‌های نفوذ بیشتر آمریکا در این منطقه ژئوپولیتیک وارد خاورمیانه شده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفر خاورمیانه‌ای جان کری هیچ تاثیری در معادلات منطقه‌ای نخواهد داشت،افزود:پس از به راه افتادن جنبش بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و آفریقا آمریکایی‌ها دچار سرگشتگی شده و فاقد یک استراتژی مشخص در برخورد با این سلسله حوادث شدند از این رو وزیر امور خارجه جدید آمریکا با نیت شناخت بیشتر بر اوضاع قصد لابی‌گری با حکام عرب را دارد.

سوری با بیان اینکه بحران سوریه یکی از مسائل مورد گفتگوی جان کری با سران کشورهای عربی بود، افزود: بحرانی که از دو سال پیش در سوریه آغاز شده بود نهایتاً به نفع نظام قانونی بشار اسد در حال پیش رفتن است از این رو آمریکایی‌ها قصد دارند تا با تحریک اعراب آتش تنازعات در سوریه را همچنان شعله‌ور نگه دارند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: سفر دوره‌ای جان کری به منطقه در حکم یک مانور سیاسی است تا رد برابر کشورهای مستقلی مثل جمهوری اسلامی ایران و روسیه به اصطلاح قدرت‌نمایی کند غافل از اینکه آمریکا از هیچ آبرو و حیثیتی در نزد مردم منطقه برخوردار نیست.

 جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا در سفر منطقه‌ای خود تا کنون با سران ترکیه و مصر دیدار کرده و امروز وارد عربستان شد.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet