پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 12:13:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتب اعلام کرد:

موافقت مشروط مجلس با افزایش "مبلغ یارانه‌ها" برای سال 92

سخنگوی کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس گفت:‌در صورتی که شیب اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تند باشد، میزان پرداخت نقدینگی به خانوار‌ها در سال ۹۲ ا‌فزایش خواهد یافت.
موافقت مشروط مجلس با افزایش "مبلغ یارانه‌ها" برای سال 92 سخنگوی کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس گفت:‌در صورتی که شیب اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تند باشد، میزان پرداخت نقدینگی به خانوار‌ها در سال 92 ا‌فزایش خواهد یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/21830.jpg موافقت,مشروط,مجلس,با,افزایش,"مبلغ,یارانه‌ها",برای,سال,92 Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبر گزاری خانه ملت؛غلامرضا کاتب با اشاره به سرنوشت اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در سال آینده به باشگاه خبرنگاران گفت: فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تا سه ماهه نخست سال 92 اجرا نخواهد شد.
وی افزود: مجلس معتقد است در زمان اجرای فاز دوم باید تمامی بندهای این قانون اجرایی شده و صرفا به بخشی از قانون اکتفا نشود.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات خاطرنشان کرد: در فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها 50 درصد سهم خانوارها، 30 درصد سهم تولید و 20 درصد سهم سرمایه‌گذاری بود که از این میزان فقط به 50 درصد سهم خانوار‌ها توجه شده است.
کاتب اظهار داشت: بنابراین معتقدیم اگر فاز دوم اجرا شود باید تمام موارد مطرح شده در قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اجرا شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، مبلغ پرداختی به خانوارها افزایش پیدا خواهد کرد یا خیر؟ گفت: در صورتی که شیب افزایش حامل‌های انرژی همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها، ملایم باشد احتمالا تغییری در میزان پرداخت نقدینگی به خانوارها صورت نگیرد.
نماینده گرمسار افزود: در صورتی که شیب اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها تند باشد، میزان پرداخت نقدینگی به خانوار‌ها افزایش پیدا خواهد کرد.
لازم به ذکر است؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پی بروز برخی نارسایی‌ها و نواقص در اجرای فاز نخست هدفمندی یارانه‌ها، با تصویب طرحی ادامه اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در سال جاری را متوقف کردند.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet