پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 13:01:00
سرویس بین الملل
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس؛

جابه‌جایی مهره‌ها در یمن برای دور زدن انقلاب مردمی این کشور بود

وحید احمدی با بیان اینکه یکی از دلایل آغاز انقلاب مردم یمن، رهایی از عوامل سابق دیکتاتور این کشور بود، گفت: جابه‌جایی مهره‌ها در یمن برای دور زدن انقلاب مردمی در این کشور بود.
جابه‌جایی مهره‌ها در یمن برای دور زدن انقلاب مردمی این کشور بود وحید احمدی با بیان اینکه یکی از دلایل آغاز انقلاب مردم یمن، رهایی از عوامل سابق دیکتاتور این کشور بود، گفت: جابه‌جایی مهره‌ها در یمن برای دور زدن انقلاب مردمی در این کشور بود. https://cdn.icana.ir/d/019/1990.jpg جابه‌جایی,مهره‌ها,در,یمن,برای,دور,زدن,انقلاب,مردمی,این,کشور,بود Icana

وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حمله انتحاری به گروه‌های مقاومت مردمی در یمن، اظهار داشت: آمریکا و برخی کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و برخی از کشورهای فرامنطقه‌ای در امور داخلی یمن دخالت می‌کنند تا از این طریق آرامش و ثبات در این کشور را مختل کنند.

نماینده مردم صحنه، کنگاور، صحنه، هرسین و دینور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از دلایلی که سعودی ها در امور داخلی یمن دخالت کرده و باعث عدم ثبات در این کشور شده اند، ترس آنها از مطالبات مردمی است، تصریح کرد: عربستان با دخالت در امور داخلی صنعا و ایجاد ناآرامی در یمن سعی دارد سکوهای نفتی که همجوار مرز با این کشور تصرف کرده را باز پس ندهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس بابیان اینکه یکی از دلایل آغاز انقلاب مردم یمن، رهایی از عوامل سابق دیکتاتور این کشوربود، ادامه داد: اما همچنان که انقلاب مردم در سال 1978 توسط عوامل دیکتاتور سابق این کشور سرکوب شد، امروزه نیز عوامل باقی مانده از حکومت علی عبدالله صالح  در پی دور زدن انقلاب سال 2011 مردم است تا فاجعه بزرگی  را علیه مردم رقم بزند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، تصریح کرد: با فشارهای مردمی دیکتاتور سابق یمن مجبور به واگذاری قدرت به شخصی دیگر شد اما به راحتی می‌توان دریافت با سناریویی که غرب و برخی کشورهای عربی منطقه در یمن پیاده کردند، فردی از دستگاه حکومتی سابق را جایگزین علی عبدالله صالح کردند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه جابه‌جایی مهره‌ها در یمن برای تعدیل خواسته‌های مردم بوده است، خاطرنشان کرد: عربستان و ترکیه با افزایش موج اعتراضات مردمی در یمن ضد دیکتاتور سابق این کشور طرحی راکه غرب تدوین کرده بود در این کشور پیاده کردند.

حمله انتحاری به گروه‌های مقاومت مردمی در یمن از سوی افراد ناشناس در صنعا 13کشته و زخمی برجای گذاشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet