پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 15:53:03
سرویس سیاسی
سوری در واکنش به اظهارات ضدایرانی وزیرخارجه عربستان:

عربستان از اقتدار ایران در منطقه و جهان اسلام می‌ترسد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهارات وزیر امور خارجه عربستان درباره برنامه هسته‌ای ایران را ناشی از هراس مقامات این کشور از اقتدار و مشروعیت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان اسلام خواند و گفت: عربستان با این اظهارات راه به جایی نمی‌برد.
عربستان از اقتدار ایران در منطقه و جهان اسلام می‌ترسد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، اظهارات وزیر امور خارجه عربستان درباره برنامه هسته‌ای ایران را ناشی از هراس مقامات این کشور از اقتدار و مشروعیت جمهوری اسلامی در منطقه و جهان اسلام خواند و گفت: عربستان با این اظهارات راه به جایی نمی‌برد. https://cdn.icana.ir/d/019/23290.jpg عربستان,از,اقتدار,ایران,در,منطقه,و,جهان,اسلام,می‌ترسد Icana

حجت‌الله سوری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه عربستان در دیدار با جان کری مبنی بر اینکه گفت‌وگوهای نامحدود 1+5 با تهران منجر به دستیابی ایران به سلاح اتمی در آینده نزدیک خواهد شد، تصریح کرد: حکام سعودی فقدان مشروعیت داخلی و منطقه‌ای خود را با تشکیک در صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران فرافکنی می‌کنند، حال آنکه آژانس بارها بر عدم انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ما تأکید کرده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، افزود: مقامات سعودی از روند صعودی اقتدار و مشروعیت داخلی و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران هستند و بر تبدیل شدن ایران به الگوی کشورها و ملت‌های منطقه اذعان دارند، نگرانی خود از اقتدار و نفوذ ایران در جهان اسلام را از طریق جنجال آفرینی درباره پرونده هسته‌ای ایران، سرپوش می‌گذارند.

سوری، تصریح کرد: این اظهارات برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی مردم منطقه و جهان بیان می‌شود و تاثیری بر عملکرد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و معادلات منطقه‌ای ندارد و حتی در مذاکره میان ایران و 1+5 مبنا قرار نمی‌گیرد و راه به جایی نمی‌برد.

وی با بیان اینکه عربستان سعودی سال‌ها است که در زمین آمریکا و کشورهای غرب بازی می‌کند، تاکید کرد: طرح این گونه اظهارات از سوی مقامات سعودی تازگی ندارد اما مساله مهم رویکرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به مساله هسته‌ای خود است به گونه‌ای که مقامات تهران در مذاکره با 1+5، خواهان جدیت و سرعت در دستیابی به نتایج هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر مبنای اصول و موازین بین‌المللی و قوانین ان.پی.تی. عمل کرده است و در مذاکره با 1+5 بر حقوق مسلم و بر حق که دستیابی به انرژی صلح‌امیز هسته‌ای و پرهیز جدی از تولید سلاح اتمی است، تاکید دارد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با سعود الفیصل، همتای عربستانی خود در ریاض گفت: آمریکا خواستار راهکار دیپلماتیک برای مسأله هسته‌ای ایران است اما پنجره این راهکار برای همیشه باز نیست و در همین حال الفیصل تصریح کرد: اگر این گفت‌وگوهای نامحدود ادامه پیدا کند به زودی شاهد ایجاد سلاح اتمی از سوی ایران خواهیم بود/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet