پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 15:15:14
سرویس سیاسی
رحماندوست:

وزیرخارجه عربستان صلاحیت اظهارنظر درباره مسائل هسته‌ای ایران را ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم، با تاکید بر اینکه عربستان سعودی همواره با ایران و کشورهای حامی مقاومت مخالفت کرده، افزود: وزرای امور خارجه عربستان و آمریکا حق اظهارنظر درباره مسائل هسته‌ای ایران را ندارند.
وزیرخارجه عربستان صلاحیت اظهارنظر درباره مسائل هسته‌ای ایران را ندارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم، با تاکید بر اینکه عربستان سعودی همواره با ایران و کشورهای حامی مقاومت مخالفت کرده، افزود: وزرای امور خارجه عربستان و آمریکا حق اظهارنظر درباره مسائل هسته‌ای ایران را ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/20120.jpg وزیرخارجه,عربستان,صلاحیت,اظهارنظر,درباره,مسائل,هسته‌ای,ایران,را,ندارد Icana

مجتبی رحماندوست در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری مذاکرات مثبت و سازنده میان ایران و گروه 1+5 در واکنش به اظهارات ضدایرانی سعودالفیصل وزیر خارجه عربستان با جان کری وزیر خارجه آمریکا، گفت: جایگاه عربستان در قبال ایران پس از انقلاب اسلامی به طور کامل مشخص است و این جایگاه این کشور نسبت به ایران به‌گونه‌ای بوده که نسبت به مسائل خط مقاومت نظر مثبتی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عربستان سعودی همواره با ایران و کشورهای حامی مقاومت مخالفت کرده، افزود:‌ حرکت عربستان در قبال فلسطین، حماس، حزب الله، سوریه به خوبی خط مشی این کشور را نشان می‌دهد و در کنار این تحرکات اظهارنظرهای ضد ایرانی هم خط‌ مشی دنباله‌روی این کشور از آمریکا را به خوبی روشن می‌کند.

وی با بیان اینکه عربستان سعودی از نظر اعتقادی تفکرات فرقه وهابیت را دنبال می‌کند، تصریح کرد: نمی‌توان از عربستانی که مواضع سیاسی و اعتقادی‌اش مشخص است انتظار داشت که در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا حرف‌هایی ضد ایرانی به میان نیاورد چراکه خصلت و فطرت این کشور همین‌گونه است.

رحماندوست با بیان اینکه در سال‌های اخیر جایگاه ایران در منطقه و در عرصه مقاومت به شدت ارتقا پیدا کرده، تاکید کرد: آمریکا از طریق کشورهای وابسته منطقه تلاش می‌کند تا موانعی در برابر پیشرفت ایران ایجاد کند که در این زمینه در گفت‌وگوهای خود موضوع برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را مطرح می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم، توضیح داد: وزرای امور خارجه عربستان و آمریکا حق اظهارنظر درباره مسائل هسته‌ای ایران را ندارند.

سعود الفیصل وزیر امور خارج عربستان در دیدار با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه «ما خواهان حل و فصل ریشه‌ای پرونده هسته‌ای ایران هستیم مدعی شده هیچ کدام از طرف‌های مذاکره جدیت خود را در گفت‌وگو‌های آلماتی نشان نداده‌اند.

همچنین وزیر امور خارجه عربستان با تأکید بر لزوم اعمال فشار بر ایران در گفت‌وگوها، ادعا کرده که اگر این گفت‌وگوها ادامه پیدا کند به زودی شاهد تولید سلاح اتمی از سوی ایران خواهیم بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet