خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 14:47:55
سرویس اجتماعی
پاپی‌زاده مطرح کرد: 50 درصد از درختان بلوط منطقه زاگرس در حال نابودی است

نابودی 80 درصد از جنگل‌های کشور در 40 سال اخیر

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس، با اعلام اینکه متأسفانه از دهه ۵۰ تاکنون حدود ۸۰ درصد منابع طبیعی کشور نابود شده است، گفت: هم‌اکنون ۵۰ درصد درختان بلوط منطقه زاگرس در حال نابودی است.
نابودی 80 درصد از جنگل‌های کشور در 40 سال اخیر سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس، با اعلام اینکه متأسفانه از دهه 50 تاکنون حدود 80 درصد منابع طبیعی کشور نابود شده است، گفت: هم‌اکنون 50 درصد درختان بلوط منطقه زاگرس در حال نابودی است. https://cdn.icana.ir/d/019/11269.jpg نابودی,80,درصد,از,جنگل‌های,کشور,در,40,سال,اخیر Icana

عباس پاپی‌زاده‌بالنگان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری فرا رسیدن هفته منابع طبیعی، گفت:‌ جنگل‌ها به عنوان سرمایه‌های ملی هر کشور در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه جنگل‌های کشور به عنوان منابع تجدید شونده با بازه زمانی طولانی می‌تواند ارزش افزوده بسیاری زیادی را برای کشور ایجاد کنند، افزود:‌ متأسفانه در چند دهه اخیر به‌علت سوء‌مدیریت و توسعه عمرانی و صنعتی وسعت منابع طبیعی کشور با کاهش شدیدی روبه‌رو شده است.

وی با اعلام اینکه متأسفانه از دهه 50 تاکنون حدود 80 درصد منابع طبیعی کشور نابود شده است، تصریح کرد: به ویژه در دو سال گذشته روند تخریب جنگل‌های به شدت افزایش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر شیوع بیماری‌های خطرناک در جنگل‌های کشور، یادآور شد: متأسفانه این‌گونه بیماری‌ها جنگل‌های بلوط غرب کشور را تهدید می‌کند.

پاپی‌زاده‌بالنگان با بیان اینکه هم‌اکنون 50 درصد درختان بلوط منطقه زاگرس در حال نابودی است، گفت: مسئولان باید هر چه سریع‌تر به داد این جنگل‌ها برسند.

وی با اعلام اینکه معضل گرد‌وغبار در چند سال اخیر مانع تنفس و فتوسنتز در درختان شده است، افزود: متأسفانه وزارت جهاد کشاورزی هیچ برنامه‌ای برای احیای جنگل‌ها ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه متأسفانه کشور در تمام شاخص‌های جنگل‌داری و منابع طبیعی عقبگرد داشته است، یادآور شد: باید برای حل این موضوع اقدامی انجام شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه در سه سال گذشته رشد اعتبارت بخش منابع طبیعی بسیار چشمگیر بوده است، تصریح کرد: با وجود اختصاص اعتبارات اما شاهد اقدام موثری در احیای جنگل‌ها و منابع طبیعی نبودیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet