پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 14:48:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دواتگری:

سیاست چماق و هویج مانع از نگاه مثبت ایران به آمریکاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سخنان اخیر معاون رییس‌جمهور آمریکا، گفت: آمریکا برای برقراری رابطه با ایران باید ابتدا صداقت خود را به صورت شفاف نشان دهد و برای این کار باید تن به اجرای مفاد قرارداد الجزایر دهد.
سیاست چماق و هویج مانع از نگاه مثبت ایران به آمریکاست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سخنان اخیر معاون رییس‌جمهور آمریکا، گفت: آمریکا برای برقراری رابطه با ایران باید ابتدا صداقت خود را به صورت شفاف نشان دهد و برای این کار باید تن به اجرای مفاد قرارداد الجزایر دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/24243.jpg سیاست,چماق,و,هویج,مانع,از,نگاه,مثبت,ایران,به,آمریکاست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛مهدی دواتگری به ایسنا گفت:اظهارات معاون رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر مذاکره با ایران چیز جدیدی نیست و طی 35 سال گذشته به اشکال مختلف مطرح شده است ولی ناصداقتی حکام آمریکا مانع از عادی شدن روابط بین جمهوری اسلامی ایران و ایالات متحده آمریکا بوده است.

نماینده مردم مراغه تاکید کرد: البته سیاست چماق و هویج غرب همواره مانع از به وجود آمدن نگاه مثبت در مسئولان جمهوری اسلامی بوده است چرا که آنان از یک طرف صحبت از مذاکره می‌کنند ولی از طرف دیگر بر وجود گزینه‌های نظامی و نشان دادن رفتارهای خصمانه در مجامع بین‌المللی اصرار می‌کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:براساس قرارداد الجزایر باید اموال بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران توسط آمریکا و کشورهای غربی به ایران بازگردانده شود و تحریم‌ها پایان یابد، از اقدامات خصمانه کشورهای غربی جلوگیری شود و رفتارهای کشورهای 1+5 در مجامع بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران پایان یابد.

وی تصریح کرد:علت نشان دادن تمایل مسئولان آمریکایی برای مذاکره با ایران یقینا بی‌ارتباط با حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن نیست. کشورهای 1+5 هجده بهمن ماه دور جدیدی از تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران را به اجرا گذاشتند ولی مردم ایران به فاصله شش روز از این تحریم‌ها با حضور باشکوه در راهپیمایی 22 بهمن نشان دادند به هیچ وجه حاضر نیستند دست از حمایت نظام‌شان بردارند حتی اگر این حمایت برایشان تشدید تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی را در برداشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet