پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 15:01:00
سرویس سیاسی
رهبر معظم انقلاب پس از غرس دو اصله نهال در روز درختکاری تأکید کردند:

ضرورت جلوگیری از تصرف غیرقانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ

رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، پس از غرس دو اصله نهال بر ضرورت شکل گیری عزم و اراده راسخ جهت جلوگیری از تصرف غیر قانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ تاکید کردند.
ضرورت جلوگیری از تصرف غیرقانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، پس از غرس دو اصله نهال بر ضرورت شکل گیری عزم و اراده راسخ جهت جلوگیری از تصرف غیر قانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/5471.jpg ضرورت,جلوگیری,از,تصرف,غیرقانونی,مناطق,اطراف,شهرهای,بزرگ Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز (سه شنبه 15 اسفند) دو اصله نهال غرس کردند.
رهبر انقلاب اسلامی سپس در سخنانی، گیاه و درخت را برای هر کشور و مجموعه بشری مایه برکت و آبادانی خواندند و با اشاره به سفارش اسلام به کاشت و نگهداری درختان و همچنین جلوگیری از قطع آن، خاطرنشان کردند: گلایه ای که از مسئولان مرتبط با موضوع درخت و درختکاری وجود دارد، این است که گاهی صدها درخت در جاهایی که نباید قطع بشوند، قطع می شوند.
ایشان افزودند: علاوه بر غصب زمین های اطراف شهرها و آبادی ها و از بین رفتن پوشش گیاهی توسط برخی افراد سودجو که سبزی این مناطق را به سیمان و ساختمان های بلند مرتبه تبدیل می کنند، مجموعه ی جنگل های کشور نیز در معرض تهدید قرار دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر ضرورت شکل گیری عزم و اراده راسخ برای جلوگیری از تصرف غیر قانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ تصریح کردند: از بین رفتن محیط سبز اطراف شهرها‏، بخصوص جنگل ها، مشکلات متعدد بشری را بدنبال دارد که همه مسئولین مرتبط با موضوع در دولت، مجلس، قوه قضائیه و شهرداری ها باید برای جلوگیری از پیشرفت این حرکت غلط، اقدام جدی به عمل آورند.
در این مراسم، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، و همچنین شهردار و استاندار تهران حضور داشتند./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet