خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/18 12:01:00
سرویس بین الملل
موسوی لارگانی مطرح کرد:

چالش‌های اقتصادی مردم؛ زمینه‌ اعتراضات سیاسی ضد خاندان آل سعود

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه مسئله فقر در عربستان درحال تبدیل شدن به مسئله‌ای سیاسی است، گفت: نابرابری اجتماعی در عربستان به قدری جدی است که هم‌پیمانان آل سعود را نیز نگران کرده است.
چالش‌های اقتصادی مردم؛ زمینه‌ اعتراضات سیاسی ضد خاندان آل سعود عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه مسئله فقر در عربستان درحال تبدیل شدن به مسئله‌ای سیاسی است، گفت: نابرابری اجتماعی در عربستان به قدری جدی است که هم‌پیمانان آل سعود را نیز نگران کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/32019.jpg چالش‌های,اقتصادی,مردم؛,زمینه‌,اعتراضات,سیاسی,ضد,خاندان,آل,سعود Icana

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تبدیل شدن  مسئله اجتماعی فقر درعربستان سعودی به یک مسئله سیاسی، اظهار داشت: پدیده فقر درعربستان به شکل چشمگیری گسترش یافته است، این درحالی است که خانواده پادشاهی که متشکل از هزار امیر و شاهزاده است، سرزمین های آباد را برای خود برمی گزینند و دارایی‌های عربستان را در اختیار خود قرار می‌دهند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل دیگر جامعه عربستان افزایش تعداد افراد تحصیل کرده بیکار، تصریح کرد:عمق مشکل این است که تحصیل کردگان عربستانی، نتوانسته اند شغلی برای خود فراهم کنند این در حالی است که شاهزادگان عربستانی مناسب‌ترین مشاغل را در عربستان در اختیار دارند.

وی با بیان اینکه خاندان آل سعود در آینده ای نه چندان دور با چالش بزرگی روبرو خواهد شد، ادامه داد: نگرانی‌ها در مورد آینده عربستان به حدی آشکار شده که همپیمانان این کشور به ویژه آمریکا را مجبور ساخته پادشاه عربستان را وادار به ایجاد تغییرات در این کشور کند، زیرا آمریکا بیم آن را دارد که پدیده فقر به خشم و نفرت مردمی تبدیل شود و حکومت آل سعود را در معرض خطر قرار دهد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس نهم با بیان اینکه سرنگونی رژیم آل سعود شکستی سنگین برای پیشرفت سیاست‌های آمریکا در خاورمیانه است، گفت: از این رو کاخ سفید سعی دارد با تقویت حکومت آل سعود در عربستان تکیه گاه محکی در خاورمیانه داشته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ملت عربستان با وجود ذخایرعظیم انرژی از فقیرترین مردم منطقه به شمارمی آیند، خاطرنشان کرد: افرادی که برای احقاق حقوق خود اعتراضاتی را داشته‌اند در فضای خفقانی که در عربستان وجود دارد به شدت سرکوب می‌شوند.

یک کارشناس غربی ضمن اشاره به اینکه، پدیده فقر در عربستان به شکل چشمگیری گسترش یافته است، درباره وقوع انقلاب و شعله ور شدن آتش خشم مردمی علیه آل سعود هشدار داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet