پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 16:02:17
سرویس سیاسی
زارع زاده مهریزی:

اظهارات ضدایرانی سعودالفیصل دنباله‌روی از اهداف آمریکا است

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با تاکید بر اینکه کشورهای متحجر منطقه هیچ‌گاه نمی‌خواهند ایران به موفقیت دست‌ پیدا کند، افزود: اظهارات ضد ایرانی سعود الفیصل دنباله‌روی از اهداف آمریکا است.
اظهارات ضدایرانی سعودالفیصل دنباله‌روی از اهداف آمریکا است سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با تاکید بر اینکه کشورهای متحجر منطقه هیچ‌گاه نمی‌خواهند ایران به موفقیت دست‌ پیدا کند، افزود: اظهارات ضد ایرانی سعود الفیصل دنباله‌روی از اهداف آمریکا است. https://cdn.icana.ir/d/019/20136.jpg اظهارات,ضدایرانی,سعودالفیصل,دنباله‌روی,از,اهداف,آمریکا,است Icana

دخیل عباس زارع زاده مهریزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت،‌ با یادآوری مذاکرات مثبت و سازنده میان ایران و گروه 1+5، در واکنش به اظهارات ضدایرانی سعودالفیصل وزیر خارجه عربستان و جان کری وزیر خارجه آمریکا، گفت: کشورهایی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران در طرف مقابل حضور دارند بیشترین ضرر را از تحریم‌های اقتصادی ضد ایرانی دیده‌اند.

نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه غرب با اعمال تحریم‌های اقتصادی به دنبال تسلیم کردن ایران بود، افزود:‌ امروز با توجه به مقاومت بی‌نظیر مردم ایران در برابر توطئه‌های غرب، کشورهایی مانند عربستان تلاش می‌کنند تا با اظهارنظرهای بی‌مورد، کشورهای غربی را به تشدید فشارها بر ایران ترغیب و تحریک کنند.

وی با تاکید بر اینکه کشورهای عرب منطقه هیچ‌گاه نمی‌خواهند ایران به موفقیت دست‌ پیدا کند، تصریح کرد: دستیابی ایران به مطالبات خود و خروج کامل از محدوده تحریم، خواسته‌ آمریکا و کشورهای متحجر منطقه نیست.

زارع زاده مهریزی با بیان اینکه آمریکا و عربستان نمی‌خواهند مذاکرات هسته‌ای روندی سازنده را طی کند، تاکید کرد: آمریکا در مذاکرات آلماتی شکست خورد و این یک دستاورد مثبت دیگر برای ایران بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه عربستان در رویای خود به دنبال دستیابی به رتبه اول سیاسی و اقتصادی در منطقه است، توضیح داد: آمریکا تلاش می‌کند تا با همکاری و تحریک کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان، عرصه را به ایران تنگ‌تر کند اما این روش‌ها دیگر راه به جایی نمی‌برند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه اظهارات ضد ایرانی سعود الفیصل دنباله‌روی از اهداف آمریکا است، یادآور شد: کشور عربستان هویتی مردمی ندارد و تمام هویت خود را در پیوند با آمریکا می بیند و از این‌رو عروسک خیمه شب بازی آمریکا است.

سعود الفیصل وزیر امور خارج عربستان در دیدار با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با تأکید بر اینکه «ما خواهان حل و فصل ریشه‌ای پرونده هسته‌ای ایران هستیم مدعی شده هیچ کدام از طرف‌های مذاکره جدیت خود را در گفت‌وگو‌های آلماتی نشان نداده‌اند و اگر گفت‌وگوها به همین شکل ادامه پیدا کند به زودی شاهد تولید سلاح اتمی از سوی ایران خواهند بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet