پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 16:31:15
سرویس سیاسی
حیدر‌پور در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر خارجه عربستان:

آمریکا و عربستان از تغییر توازن منطقه به نفع ایران هراس دارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان سعودی در دیدار با وزیرخارجه آمریکا،‌ گفت: عربستان از تغییر توازن منطقه‌ای و کشورهای مسلمان به نفع جمهوری اسلامی ایران می‌هراسد.
آمریکا و عربستان از تغییر توازن منطقه به نفع ایران هراس دارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان سعودی در دیدار با وزیرخارجه آمریکا،‌ گفت: عربستان از تغییر توازن منطقه‌ای و کشورهای مسلمان به نفع جمهوری اسلامی ایران می‌هراسد. https://cdn.icana.ir/d/019/34271.jpg آمریکا,و,عربستان,از,تغییر,توازن,منطقه,به,نفع,ایران,هراس,دارند Icana

عوض حیدر‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکره با غرب این بوده است که پرونده هسته‌ای ایران یکبار با جدیت و برای همیشه حل شود.

نماینده مردم شهرضا و سمیرم سفلی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران در مسیر بهره‌گیری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای گام بر می‌دارد که بر اساس اصول و موازین آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، حق مسلم همه کشورها است.

وی با بیان اینکه همنوایی و همگرایی مقامات سعودی با آمریکا و غرب بر همگان روشن و واضح است، تصریح کرد: وزیر خارجه آمریکا اگر می‌خواهد در مذاکرات هسته‌ای با ایران به نتیجه برسد باید به نقطه نظرات و اظهارات مقامات ایرانی در داخل جمهوری اسلامی ایران توجه کند.

حیدر‌پور افزود: اظهارات ضد ایرانی مقامات عربستان سعودی ناشی از تحولات منطقه‌ای است چراکه می‌بینند توازن به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مواضع روشن و شفاف خود را در مذاکرات با گروه 1+5 اعلام کرده و هرگز از چارچوب سیاست‌های اعلامی خود خارج و منحرف نخواهد شد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با سعود الفیصل، همتای عربستانی خود در ریاض گفت: آمریکا خواستار راهکار دیپلماتیک برای مسأله هسته‌ای ایران است اما پنجره این راهکار برای همیشه باز نیست و در همین حال الفیصل تصریح کرد: اگر گفت‌وگوهای نامحدود ایران و 1+5 ادامه پیدا کند به زودی شاهد ایجاد سلاح اتمی از سوی ایران خواهیم بود/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet