عید سعید فطر
1387/10/20 10:26:00
سرویس بین الملل

لاریجانی: طرح‌های برخی از کشورها برای حل مسئله غزه، عسلی زهرآگین است

رییس مجلس شورای اسلامی طرح‌هایی را که از طرف برخی از کشورهای منطقه، اروپایی و آمریکایی برای حل مسئله غزه ارائه می‌شود را عسلی زهرآگین توصیف و تصریح کرد: این طرح‌ها حقوق ملت فلسطین را محقق نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، پس از دیدار روسای تروئیکای مجالس آسیایی با رییس مجلس لبنان، روسای مجالس چهار کشور ایران، سوریه، اندونزی و لبنان با حضور در جمع خبرنگاران نتایج دیدار خود را تشریح کردند.

"علی لاریجانی" با اشاره به اجلاس تروئیکای مجالس آسیایی در دمشق، گفت: ما به عنوان نمایندگان پارلمان‌های آسیایی به یک جمع‌بندی رسیده و بیانیه‌ای را صادر کردیم و متعاقب آن تصمیم گرفتیم تحرک دیپلماتیک خود را ادامه دهیم.

وی در خصوص علت حضور در لبنان اظهار داشت: ما لبنان را به دلیل سابقه مقاومت اسلامی و همچنین شخصیت آقای "نبیه بری" که در صحنه بین‌الملل شناخته شده و خوشنام هستند انتخاب نمودیم.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه برخی از کشورها، مقاومت فلسطین را نوعی ماجراجویی می‌دانند گفت: از نظر ما مقاومت مردم فلسطین مقاومتی مقدس است و رفتار وحشیانه رژیم صهیونیستی حقانیت این امر را اثبات می‌‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: برخی از کشورهای منطقه و اروپایی در دستگاه‌های تبلیغاتی خود  به گونه‌ای حقیقت را تحریف می‌کنند که مقاومت فلسطین نوعی جرم است ولی از نظر تمامی آزادگان جهان این حرکت نوعی دفاع از حقوق ملت‌هاست.

لارجانی خاطرنشان کرد: تلاش ما برآن است که ملت فلسطین به حقوق اولیه خود دست‌ یابد و ما به عنوان تروئیکای مجلس آسیایی مصمم به ادامه این تلاش‌ها هستیم.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه طرح‌هایی را که از طرف برخی از کشورهای منطقه، اروپایی و آمریکایی ارائه می‌شود را تصنعی خواند و آنها را عسلی زهرآگین توصیف کرد و تصریح کرد: به نظر ما این طرح‌ها حقوق ملت فلسطین را محقق نمی‌کند و باید به دنبال راه‌حل‌های اصولی و منطقی باشیم.

"علی لاریجانی" خطاب به اصحاب رسانه گفت: شما مسئولیتی سنگین به عهده دارید و باید در شرایط سختی که بر مردم فلسطین حادث شده است، جنایت‌های رژیم صهیونیستی را افشا نمایید.

وی تاکید کرد: این مسئله رسالت اصلی، مهم و تاریخی شماست.

رییس قوه مقننه همچنین ضمن تشکر از تلاش‌های روسای مجالس سوریه و اندونزی جهت تشکیل اجلاس تروئیکا  ابراز امیدواری کرد در چهارشنبه آینده این بحث‌ها به صورت جدی‌تری در ترکیه دنبال شود.

پس از سخنان رییس  مجلس کشورمان، "نبیه بری" رییس مجلس لبنان نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن اجلاس تروئیکا گفت: رژیم صهیونیستی علت جنگ را عدم موافقت حماس با آتش‌بس عنوان می‌کند اما آنها فراموش نموده‌اند که علت اصلی جنگ، محاصره ظالمانه غزه است.

در پایان این مصاحبه خبری، روسای مجالس چهار کشور ایران، سوریه، اندونزی و لبنان نامه‌هایی را که برای دبیر کل سازمان ملل و روسای مجالس کشورهای اروپایی در راستای اهداف تروئیکا و پایان دادن به جنگ غزه نوشته شده بود را امضا کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet