خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 17:11:36
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پزشکیان:

کمبود دارو به دلیل رشد قیمت ارز است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمبود دارو در بازار به دلیل رشد قیمت ارز، اختلاف قیمت ارز و تاخیر دولت در پرداخت آن است.
کمبود دارو به دلیل رشد قیمت ارز است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمبود دارو در بازار به دلیل رشد قیمت ارز، اختلاف قیمت ارز و تاخیر دولت در پرداخت آن است. https://cdn.icana.ir/d/019/17565.jpg کمبود,دارو,به,دلیل,رشد,قیمت,ارز,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛مسعود پزشکیان به ایسنا گفت:جلسه‌ای که با بانک مرکزی گذاشتند ارز برای خرید دارو تعلق گرفته است اما به دلیل تاخیر تاکنون مشکلاتی وجود داشته است اما این هفته پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و تلاش می‌کنیم تا مشکل کمبود دارو و قیمت بالای آن برطرف شود.
وی ادامه داد: برای کنترل قیمت دارو و تثبیت آن نیاز به مدیریت علمی و دقیق و راهکارهای کارشناسی داریم.
پزشکیان با بیان این ادعا که دولت به هیچ کدام از قوانین مربوط به بهداشت و درمان عمل نکرده است، خاطرنشان کرد: طبق قانون، دولت باید 70 درصد از حق بیمه را پرداخت کند و تنها 30 درصد بر عهده مردم باشد که متاسفانه دولت به این تعهد خود عمل نکرده است و رفع این مساله چالشی بین ما و دولت است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:در قانون هدفمندی یارانه‌ها تصمیم بر این بود که 10 درصد خالص یارانه‌ها در صندوقی باشد و از این پول بیشتر کسانی که بیماری صعب‌العلاج دارند، فقیر هستند و توان پرداخت هزینه‌های درمانی خود را ندارند، اما تاکنون دولت یک ریال هم پولی به ما پرداخت نکرده است.
پزشکیان ادامه داد: با اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها، 30 درصد قیمت داروها افزایش پیدا کرد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet