پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/18 10:24:00
سرویس بین الملل
منصوری‌آرانی:

ناتو در افغانستان نقش منفی سناریوی آمریکا را بازی کرد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه ناتو در افغانستان نقش منفی سناریوی آمریکا را بازی می‌کند، گفت:حضور ناتو در افغانستان به ناآرامی ها دامن زد.
ناتو در افغانستان نقش منفی سناریوی آمریکا را بازی کرد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه ناتو در افغانستان نقش منفی سناریوی آمریکا را بازی می‌کند، گفت:حضور ناتو در افغانستان به ناآرامی ها دامن زد. https://cdn.icana.ir/d/019/25981.jpg ناتو,در,افغانستان,نقش,منفی,سناریوی,آمریکا,را,بازی,کرد Icana

عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به سفر ناگهانی آندرس راسموسن به افغانستان و سرکشی به نیروهای تحت فرمان خود، توضیح داد: نیروهای نظامی غربی که تحت عنوان پیمان نظامی ناتو از سال 2001 به بعد افغانستان را به بهانه مبارزه با القاعده و تروریسم اشغال کردند برخلاف تبلیغات پیشین خود که مدعی بودند پس از استقرار دولت و ارتش ملی در این کشور افغانستان را ترک خواهند کرد، همچنان در این کشور باقی ماندند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروهای غربی هیچ قرابت فرهنگی با ملت مسلمان افغانستان ندارند، تصریح کرد: معضل بزرگی که در این کشور به وجود آمده است تنش‌های حاصل از تفارق فرهنگی میان مردم افغانستان و نیروهای غربی است که باعث شده تا مردم این کشور به نظامیان غربی به مثابه افرادی اشغالگر نگاه کنند که قصد نابودی فرهنگ اسلامی آنها را دارند.

منصوری‌آرانی با اشاره به کشته شدن کودکان افغان بدست نیروهای ناتو، افزود: در چند هفته اخیر بارها اخباری مبنی بر اینکه کودکان وغیرنظامیان افغان به ضرب گلوله نیروهای ناتو از پای درآمدند به سراسر جهان مخابره شده؛ از این رو به خوبی مشاهده شد که حضور این نیروها نه تنها امنیت این کشور را تضمین نکرد بلکه نا‌آرامی در افغانستان را نیز به شدت گسترش داد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت:  ناتو در افغانستان نقش منفی سناریوی آمریکا را بازی کرد و با رفتار خشن خود حیثیت و آبرویی برای خود باقی نگذاشت و لذا مردم این کشور برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان لحظه شماری می‌کنند.

آندرس راسموسن، دبیر کل ناتو به صورت سر زده و ناگهانی به منظور سرکشی از نیروهای تحت فرمان این پیمان وارد افغانستان شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet