پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 17:15:56
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صرامی فروشانی:

14درصد چک‌های برگشتی مربوط به بخش تولید است

رییس مجمع نمایندگان اصفهان با ابراز این عقیده که برخی آمار ارایه شده در حوزه ایجاد اشتغال در استان اصفهان در سال‌های اخیر با واقعیت‌های موجود در جامعه مطابقت ندارد، گفت: در این زمینه مسوولان ذی ربط باید به برخی از سوالات پاسخ دهند.
14درصد چک‌های برگشتی مربوط به بخش تولید است رییس مجمع نمایندگان اصفهان با ابراز این عقیده که برخی آمار ارایه شده در حوزه ایجاد اشتغال در استان اصفهان در سال‌های اخیر با واقعیت‌های موجود در جامعه مطابقت ندارد، گفت: در این زمینه مسوولان ذی ربط باید به برخی از سوالات پاسخ دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/8109.jpg 14درصد,چک‌های,برگشتی,مربوط,به,بخش,تولید,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛محسن صرامی با اشاره به رشد آمار چک‌های برگشتی در سال‌های اخیر به ایسنا گفت: 14 درصد آمار چک‌های برگشتی مربوط به بخش تولید است و بنابراین اگر این آمار صحیح باشد می‌توان گفت اشتغال با مشکل جدی مواجه است.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس در ادامه سخنانش در مورد وضعیت تولید ناخالص ملی اظهار کرد: تولید ناخالص ملی با نرخ بیکاری رابطه عکس دارد و در سال اول اجرای برنامه پنجم توسعه تولید ناخالص ملی نسبت به برنامه چهارم افت داشته، بنابراین باید ثابت شود که این آمار اشتغال‌زایی از کجا آمده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: آماری که توسط بخش دولتی ارایه می‌شود مربوط به تسهیلاتی است که در حوزه‌های مختلفی همانند مشاغل خانگی پرداخت شده، اما به واقع مشخص نیست که این تسهیلات به طور حتم صرف ایجاد اشتغال شده باشد.

وی گفت: اشتغال فقط کارگری نیست، چراکه بخش اعظمی از جامعه ما را دانشجویان تحصیل کرده تشکیل می‌دهند که نمی‌توان با چند میلیون تومان برای آنها اشتغال ایجاد کرد.

صرامی اظهار کرد: بسیاری از واحدهای تولیدی اصفهان با 40 یا 50 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند و به طور حتم تعدیل نیرو نیز داشته‌اند اما این آمار بیکاری در کدام سامانه به ثبت رسیده است.

وی تناقض آمار با واقعیت را به دلیل ضعف برداشت از قانون دانست و گفت: نرخ رشد اقتصادی با نرخ بیکاری رابطه عکس دارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس افزود: آمار رشد اقتصادی در سه ساله پایانی برنامه سوم 6.37 درصد ودر سه ساله پایانی برنامه چهارم 3.38 درصد بوده این درحالیست که مطابق قانون در سه ساله برنامه سوم باید 570 هزار و در برنامه چهارم باید 780 هزار شغل ایجاد می‌شد اما صندوق بین المللی پول نرخ رشد اقتصادی ایران را در سال‌های اخیر منفی یک درصد اعلام کرده است، حال باید دید آمار اعلام شده توسط مسوولان چگونه محقق شده است.

وی تصریح کرد: مسوولان اشتغال استان از سامانه رصد صحبت کرده و آمار اشتغال را برمبنای آن اعلام می‌کنند اما سهم کم بودن رونق ازدواج و نبود رونق اقتصادی خانواده‌ها در این سامانه کجاست؟

صرامی ادامه داد: تورم نیز افزایش داشته و به طور حتم با رشد این نرخ، اشتغال کاهش داشته است.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet