پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/15 17:31:32
سرویس سیاسی
سبحانی نیا در واکنش به اظهارات ضدایرانی مقامات عربستانی و آمریکایی:

ایران در دستیابی به حقوق خودنیاز به سران سعودی ندارد

عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان گفت: ایران در دستیابی به حقوق خود نیاز به جان کری و سران سعودی ندارد.
ایران در دستیابی به حقوق خودنیاز به سران سعودی ندارد عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان گفت: ایران در دستیابی به حقوق خود نیاز به جان کری و سران سعودی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/7769.jpg ایران,در,دستیابی,به,حقوق,خودنیاز,به,سران,سعودی,ندارد Icana

حسین سبحانی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه گفت: سفر جان کری به منطقه با هدف تقویت نیروها و مهره های آمریکایی در خاورمیانه و حمایت از رژیم صهیونیستی و فراهم کردن زمینه فشار بر سوریه و بشار اسد و همچنین تقویت گروههای معارض و زمینه سازی برای فشار علیه ایران شکل گرفت.

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات ضد ایرانی سعود الفیصل ادامه داد: پس از نتیجه مثبت گفت‌وگوهای هسته ای این نوع اظهارات تلاشی برای افزایش فشار بر ایران است.

وی افزود:جان کری و سعود الفیصل و سایر مقامات سعودی می دانند که جمهوری اسلامی ایران در راستای حقوق خود در چهارچوب معاهده NPTحرکت کرده و اقداماتش صلح آمیز بوده و ذره ای از حقوق خود عقب نشینی نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه  ایران در دستیابی به حقوق خود نیاز به جان کری و سران سعودی ندارد ادامه داد: این افراد باید واقع گرا بوده و به حقوق سایر کشورها نیز احترام بگذارند و به خود اجازه دخالت در امور کشورهای دیگر ندهند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به اظهارات نتانیاهو در مورد آغاز جنگ با ایران توضیح داد: نتانیاهو فردی معروف به جنگ افروزی است و با اقدامات خود نیز خسارات سنگینی به رژیم صهیونیستی و آمریکا وارد کرده و بر اظهارات او نمی توان حساب باز کرد.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در شرایطی قرار ندارد که بتواند چنین موضعی را به کشورهای منطقه و آمریکا القا کند تاکید کرد: آمریکا در حال حاضر گرفتار کشورهای منطقه است و توان بیرون آمدن از این منجلاب را ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه این اظهارات تنها یک ژست سیاسی برای بازیابی جایگاه است تصریح کرد: در صورت هرگونه اقدام علیه ایران، این کشور پاسخ شکننده ای به آن خواهد داد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با سعود الفیصل، همتای عربستانی خود در ریاض گفت: آمریکا خواستار راهکار دیپلماتیک برای مسأله هسته‌ای ایران است اما پنجره این راهکار برای همیشه باز نیست و در همین حال الفیصل تصریح کرد: اگر گفت‌وگوهای نامحدود ایران و ۱+۵ ادامه پیدا کند به زودی شاهد ایجاد سلاح اتمی از سوی ایران خواهیم بود/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet