پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 09:40:00
سرویس بین الملل
یوسفیان‌ملا:

حضور ناتو در افغانستان فاجعه‌ به بار آورده است

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به سفر ناگهانی آندرس راسموسن، دبیر کل ناتو به افغانستان، گفت: حضور ناتو در افغانستان فاجعه‌ به بار آورده است.
حضور ناتو در افغانستان فاجعه‌ به بار آورده است عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به سفر ناگهانی آندرس راسموسن، دبیر کل ناتو به افغانستان، گفت: حضور ناتو در افغانستان فاجعه‌ به بار آورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/3081.jpg حضور,ناتو,در,افغانستان,فاجعه‌,به,بار,آورده,است Icana

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به سفر سرزده دبیر کل ناتو به افغانستان به منظور سرکشی از نیروهای تحت امر خود، توضیح داد: ناتو در چند هفته اخیر مرتکب جنایاتی شد که حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان را ناچار کرد تا بخشی از این نیروها را از دو ولایت به جرم ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی اخراج کند.

نماینده مردم لاریجان و آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب سودای حق کاپیتولاسیون برای سربازان خود را در افغانستان دارد، تصریح کرد: ملت و دولت افغانستان باید موشکافانه با معاهده نظامی کابل- واشنگتن برخورد کنند چرا که در صورت اعطای حق کاپیتولاسیون به سربازان غربی عملاً از استقلال سیاسی و حاکمیت خود دست شسته اند.

رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس، افزود: طی سال‌های اشغال نظامی افغانستان از سوی نیروهای غربی کشت و تولید و تجارت مواد افیونی به بالاترین اندازه خود در چند دهه اخیر رسید و علاوه بر آن موجی از فساد و فحشا نیز این فرهنگ این کشور را تهدید می‌کرد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به کشتار غیرنظامیان و افراد بی‌گناه از سوی نیروهای ناتو، گفت: یکی از دلایل حضور دبیر کل ناتو در افغانستان دلجویی از دولت این کشور به خاطر جنایات مرتکب شده نیروهای تحت سرپرستی پیمان ناتو است چرا که حضور نیروهای ناتو در این کشور فاجعه‌ به بار آورده و شهروندان افغان را به شدت عصبانی کرده است.

آندرس راسموسن، دبیر کل ناتو به صورت سر زده و ناگهانی به منظور سرکشی از نیروهای تحت فرمان این پیمان وارد افغانستان شد./

پایان پیام

  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet