پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 08:23:09
سرویس سیاسی
نمایندگان مجلس مطرح کردند:آمریکا و عربستان از تغییر توازن منطقه به نفع ایران هراس دارند

آل‌سعودعروسک خیمه شب بازی استکبار

اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان درباره برنامه هسته‌ای ایران هراس و دشمنی آل‌سعود از اقتدار و سرافرازی ایران اسلامی بیش از پیش در معرض دید همگان قرار داد.
آل‌سعودعروسک خیمه شب بازی استکبار اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان درباره برنامه هسته‌ای ایران هراس و دشمنی آل‌سعود از اقتدار و سرافرازی ایران اسلامی بیش از پیش در معرض دید همگان قرار داد. https://cdn.icana.ir/d/019/28925.jpg آل‌سعودعروسک,خیمه,شب,بازی,استکبار Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اقدامات سران وهابی عربستان سعودی در معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان منبع تهدیدی برای کشورهای منطقه و جهان اسلام همواره در گفتار و کردار مقامات ریاض تکرار شده حال آنکه همه ملت‌های آزاده به این باور رسیده‌اند که دولت ریاض به دلیل عدم مشروعیت داخلی و منطقه‌ای، از سرایت بیداری فراگیر اسلامی به دیگر کشورهای منطقه- آن هم با الگوگیری از الگوی پیشرفت اسلامی ایران- هراس دارد و تداوم این روند را مانع حیات سیاسی خود تلقی می‌کند بنابراین از هیچ‌گونه اقدام ضد ایرانی فرو‌گذار نمی‌کند که نمونه اخیر آن اظهارات وزیر امور خارجه عربستان در دیدار با جان کری است که خواستار برخورد جدی غرب با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران شد به گونه‌ای که واکنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی را برانگیخت.

ایران در دستیابی به حقوق خود نیاز به سران سعودی ندارد

حسین سبحانی نیا، با اشاره به سفر اخیر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه گفت: سفر جان کری به منطقه با هدف تقویت نیروها و مهره های آمریکایی در خاورمیانه و حمایت از رژیم صهیونیستی و فراهم کردن زمینه فشار بر سوریه و بشار اسد و همچنین تقویت گروههای معارض و زمینه سازی برای فشار علیه ایران شکل گرفت.


نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات ضد ایرانی سعود الفیصل ادامه داد: پس از نتیجه مثبت گفت‌وگوهای هسته ای این نوع اظهارات تلاشی برای افزایش فشار بر ایران است.
وی افزود:جان کری و سعود الفیصل و سایر مقامات سعودی می دانند که جمهوری اسلامی ایران در راستای حقوق خود در چهارچوب معاهده NPTحرکت کرده و اقداماتش صلح آمیز بوده و ذره ای از حقوق خود عقب نشینی نخواهد کرد.
این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه  ایران در دستیابی به حقوق خود نیاز به جان کری و سران سعودی ندارد ادامه داد: این افراد باید واقع گرا بوده و به حقوق سایر کشورها نیز احترام بگذارند و به خود اجازه دخالت در امور کشورهای دیگر ندهند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به اظهارات نتانیاهو در مورد آغاز جنگ با ایران توضیح داد: نتانیاهو فردی معروف به جنگ افروزی است و با اقدامات خود نیز خسارات سنگینی به رژیم صهیونیستی و آمریکا وارد کرده و بر اظهارات او نمی توان حساب باز کرد.
وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی در شرایطی قرار ندارد که بتواند چنین موضعی را به کشورهای منطقه و آمریکا القا کند تاکید کرد: آمریکا در حال حاضر گرفتار کشورهای منطقه است و توان بیرون آمدن از این منجلاب را ندارد.
عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه این اظهارات تنها یک ژست سیاسی برای بازیابی جایگاه است تصریح کرد: در صورت هرگونه اقدام علیه ایران، این کشور پاسخ شکننده ای به آن خواهد داد. 

 

آمریکا و عربستان از تغییر توازن منطقه به نفع ایران هراس دارند
عوض حیدر‌پور،
گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در مذاکره با غرب این بوده است که پرونده هسته‌ای ایران یکبار با جدیت و برای همیشه حل شود.

 
نماینده مردم شهرضا و سمیرم سفلی در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران در مسیر بهره‌گیری از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای گام بر می‌دارد که بر اساس اصول و موازین آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، حق مسلم همه کشورها است.
وی با بیان اینکه همنوایی و همگرایی مقامات سعودی با آمریکا و غرب بر همگان روشن و واضح است، تصریح کرد: وزیر خارجه آمریکا اگر می‌خواهد در مذاکرات هسته‌ای با ایران به نتیجه برسد باید به نقطه نظرات و اظهارات مقامات ایرانی در داخل جمهوری اسلامی ایران توجه کند.
حیدر‌پور افزود: اظهارات ضد ایرانی مقامات عربستان سعودی ناشی از تحولات منطقه‌ای است چراکه می‌بینند توازن به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر کرده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره مواضع روشن و شفاف خود را در مذاکرات با گروه ۱+۵ اعلام کرده و هرگز از چارچوب سیاست‌های اعلامی خود خارج و منحرف نخواهد شد.
 
اظهارات ضد ایرانی سعود‌الفیصل دنباله‌روی از اهداف آمریکا است
دخیل عباس زارع زاده مهریزی، با یادآوری مذاکرات مثبت و سازنده میان ایران و گروه ۱+۵، در واکنش به اظهارات ضدایرانی سعودالفیصل وزیر خارجه عربستان و جان کری وزیر خارجه آمریکا، گفت: کشورهایی که در مذاکرات هسته‌ای با ایران در طرف مقابل حضور دارند بیشترین ضرر را از تحریم‌های اقتصادی ضد ایرانی دیده‌اند.

 
نماینده مردم مهریز و بافق در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه غرب با اعمال تحریم‌های اقتصادی به دنبال تسلیم کردن ایران بود، افزود:‌ امروز با توجه به مقاومت بی‌نظیر مردم ایران در برابر توطئه‌های غرب، کشورهایی مانند عربستان تلاش می‌کنند تا با اظهار نظرهای بی‌مورد، کشورهای غربی را به تشدید فشارها بر ایران ترغیب و تحریک کنند.
وی با تاکید بر اینکه کشورهای عرب منطقه هیچ‌گاه نمی‌خواهند ایران به موفقیت دست‌ پیدا کند، تصریح کرد: دستیابی ایران به مطالبات خود و خروج کامل از محدوده تحریم، خواسته‌ آمریکا و کشورهای متحجر منطقه نیست.
زارع زاده مهریزی با بیان اینکه آمریکا و عربستان نمی‌خواهند مذاکرات هسته‌ای روندی سازنده را طی کند، تاکید کرد: آمریکا در مذاکرات آلماتی شکست خورد و این یک دستاورد مثبت دیگر برای ایران بود.
این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه عربستان در رویای خود به دنبال دستیابی به رتبه اول سیاسی و اقتصادی در منطقه است، توضیح داد: آمریکا تلاش می‌کند تا با همکاری و تحریک کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان، عرصه را به ایران تنگ‌تر کند اما این روش‌ها دیگر راه به جایی نمی‌برند.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با بیان اینکه اظهارات ضد ایرانی سعود الفیصل دنباله‌روی از اهداف آمریکا است، یادآور شد: کشور عربستان هویتی مردمی ندارد و تمام هویت خود را در پیوند با آمریکا می بیند و از این‌رو عروسک خیمه شب بازی آمریکا است.
 

عربستان از اقتدار ایران در منطقه و جهان اسلام می‌ترسد
حجت‌الله سوری، در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه عربستان در دیدار با جان کری مبنی بر اینکه گفت‌وگوهای نامحدود ۱+۵ با تهران منجر به دستیابی ایران به سلاح اتمی در آینده نزدیک خواهد شد، تصریح کرد: حکام سعودی فقدان مشروعیت داخلی و منطقه‌ای خود را با تشکیک در صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران فرافکنی می‌کنند، حال آنکه آژانس بارها بر عدم انحراف فعالیت‌های هسته‌ای ما تأکید کرده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، افزود: مقامات سعودی از روند صعودی اقتدار و مشروعیت داخلی و بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران هستند و بر تبدیل شدن ایران به الگوی کشورها و ملت‌های منطقه اذعان دارند، نگرانی خود از اقتدار و نفوذ ایران در جهان اسلام را از طریق جنجال آفرینی درباره پرونده هسته‌ای ایران، سرپوش می‌گذارند.
سوری، تصریح کرد: این اظهارات برای تحت تاثیر قرار دادن افکار عمومی مردم منطقه و جهان بیان می‌شود و تاثیری بر عملکرد هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و معادلات منطقه‌ای ندارد و حتی در مذاکره میان ایران و ۱+۵ مبنا قرار نمی‌گیرد و راه به جایی نمی‌برد.
وی با بیان اینکه عربستان سعودی سال‌ها است که در زمین آمریکا و کشورهای غرب بازی می‌کند، تاکید کرد: طرح این گونه اظهارات از سوی مقامات سعودی تازگی ندارد اما مساله مهم رویکرد جمهوری اسلامی ایران نسبت به مساله هسته‌ای خود است به گونه‌ای که مقامات تهران در مذاکره با ۱+۵، خواهان جدیت و سرعت در دستیابی به نتایج هستند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر مبنای اصول و موازین بین‌المللی و قوانین ان.پی.تی. عمل کرده است و در مذاکره با ۱+۵ بر حقوق مسلم و بر حق که دستیابی به انرژی صلح‌امیز هسته‌ای و پرهیز جدی از تولید سلاح اتمی است، تاکید دارد.
 

وزیر خارجه عربستان صلاحیت اظهارنظر درباره مسائل هسته‌ای ایران را ندارد

مجتبی رحماندوست،‌ با یادآوری مذاکرات مثبت و سازنده میان ایران و گروه ۱+۵ در واکنش به اظهارات ضدایرانی سعودالفیصل وزیر خارجه عربستان با جان کری وزیر خارجه آمریکا، گفت: جایگاه عربستان در قبال ایران پس از انقلاب اسلامی به طور کامل مشخص است و این جایگاه این کشور نسبت به ایران به‌گونه‌ای بوده که نسبت به مسائل خط مقاومت نظر مثبتی ندارد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عربستان سعودی همواره با ایران و کشورهای حامی مقاومت مخالفت کرده، افزود:‌ حرکت عربستان در قبال فلسطین، حماس، حزب الله، سوریه به خوبی خط مشی این کشور را نشان می‌دهد و در کنار این تحرکات اظهارنظرهای ضد ایرانی هم خط‌ مشی دنباله‌روی این کشور از آمریکا را به خوبی روشن می‌کند.
وی با بیان اینکه عربستان سعودی از نظر اعتقادی تفکرات فرقه وهابیت را دنبال می‌کند، تصریح کرد: نمی‌توان از عربستانی که مواضع سیاسی و اعتقادی‌اش مشخص است انتظار داشت که در دیدار با وزیر امور خارجه آمریکا حرف‌هایی ضد ایرانی به میان نیاورد چراکه خصلت و فطرت این کشور همین‌گونه است.
رحماندوست با بیان اینکه در سال‌های اخیر جایگاه ایران در منطقه و در عرصه مقاومت به شدت ارتقا پیدا کرده، تاکید کرد: آمریکا از طریق کشورهای وابسته منطقه تلاش می‌کند تا موانعی در برابر پیشرفت ایران ایجاد کند که در این زمینه در گفت‌وگوهای خود موضوع برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را مطرح می‌کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نهم، توضیح داد: وزرای امور خارجه عربستان و آمریکا حق اظهارنظر درباره مسائل هسته‌ای ایران را ندارند./
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet