پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 10:05:31
سرویس اجتماعی
با امضای 106 نماینده انجام می‌شود:

ارائه طرح دوفوریتی اصلاح قانون جامع ایثارگران به صحن علنی مجلس

عضو هیات رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس، با بیان اینکه تبصره ۲ ماده ۳۹ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مشکلات عدیده‌ای رابرای این قشر به‌وجود می‌آورد، از آماده سازی طرحی دو فوریتی با امضای ۱۰۶ نفر از نمایندگان برای اصلاح این تبصره خبر داد.
ارائه طرح دوفوریتی اصلاح قانون جامع ایثارگران به صحن علنی مجلس عضو هیات رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس، با بیان اینکه تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مشکلات عدیده‌ای رابرای این قشر به‌وجود می‌آورد، از آماده سازی طرحی دو فوریتی با امضای 106 نفر از نمایندگان برای اصلاح این تبصره خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/20120.jpg ارائه,طرح,دوفوریتی,اصلاح,قانون,جامع,ایثارگران,به,صحن,علنی,مجلس Icana

مجتبی رحماندوست در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، از آماده‌سازی طرحی دو فوریتی برای اصلاح قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران خبر داد وگفت: این طرح دوفوریتی به امضای 106 نفر از نمایندگان رسیده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تبصره 2 ماده 39 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران مشکلات عدیده‌ای را در جامعه به‌وجود می‌آورد، افزود: بنابر تبصره 2 این ماده در صورتی که جانبازان "حالت اشتغال" در نهادی استخدام شده باشند، حقوق حالت اشتغال آنها قطع خواهد شد.

وی در توضیح حالت اشتغال جانبازان، گفت: اگر فرد مستخدم دچار جانبازی یا معلولیتی شود که توان کار در آن شغل را نداشته باشد بدون کار کردن و استخدام در نهادی حقوق خود را به طور ماهیانه دریافت کرده و در سن بازنشستگی نیز پرونده وی به سازمان بازنشستگی فرستاده و اقدامات لازم انجام خواهد شد، به این شیوه حالت اشتغال می گویند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: بنابراین تبصره اگر ایثارگر حالت اشتغال در جایی استخدام شده باشد حقوق حالت اشتغالش قطع می‌شود، در چنین شرایطی زندگی بالغ بر 5 الی 6 هزار جانباز و ایثارگر که سال‌ها زندگی خود را به این شیوه گذرانده‌اند به هم ریخته و باعث تنش در جامعه خواهد شد.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، با بیان اینکه کلیت این قانون خوب و باعث تحول در زندگی جامعه ایثارگری می شود، تاکید کرد: در اعتراض به این تبصره 106نماینده طرح دوفوریتی را برای طرح در صحن علنی مجلس امضا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در این طرح دو پیشنهاد ارائه شده است، گفت: یک پیشنهاد تبدیل "قطع می‌گردد" به قطع "نمی‌گردد" و پیشنهاد دوم حذف کل تبصره است.

عضو هیات رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: باقی مواد این قانون نیز بدون اشکال نیست اما در صورت اصلاح نشدن تبصره 2 ماده 39 جانبازان زیادی دچار مشکل خواهند شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet