پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 12:07:18
سرویس اقتصادی
دهدشتی در واکنش به توقف صادرات نفت توسط بخش خصوصی مطرح کرد:

ردپای‌بانکی‌هادر توقف‌صادرات‌نفت توسط بخش‌خصوصی

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به توقف صادرات نفت توسط بخش خصوصی گفت: برخی بانک‌ها با گرفتن ضمانت نامه‌های سنگین از صادرکنندگان نفت راه را برای صادرات ناهموار کرده‌اند، که باید در برخی موارد تجدید نظر شود، چراکه حمایت از بخش خصوصی از سوی مسئولان ضروری است.
ردپای‌بانکی‌هادر توقف‌صادرات‌نفت توسط بخش‌خصوصی عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به توقف صادرات نفت توسط بخش خصوصی گفت: برخی بانک‌ها با گرفتن ضمانت نامه‌های سنگین از صادرکنندگان نفت راه را برای صادرات ناهموار کرده‌اند، که باید در برخی موارد تجدید نظر شود، چراکه حمایت از بخش خصوصی از سوی مسئولان ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/1000.jpg ردپای‌بانکی‌هادر,توقف‌صادرات‌نفت,توسط,بخش‌خصوصی Icana

سید حسین دهدشتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه باید هرچه بیشتر به سمت خصوصی سازی در کشور حرکت کنیم، گفت: در شرایط فعلی باید از هر فرصتی برای سرمایه گذاری در بخش خصوصی بویژه در صنایع داخلی استفاده کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به نارضایتی اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی به دلیل توقف صادرات نفت از طریق بخش خصوصی اشاره و تصریح کرد: اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفتی باید مشکلات خود را به کمیسیون انرژی مطرح و منعکس کنند تا ضمن بررسی، موانع پیش رو برطرف شود.

وی با بیان اینکه برخی بانک‌ها با گرفتن ضمانت نامه‌های سنگین از صادرکنندگان نفت راه را برای صادرات ناهموار کرده‌اند، افزود: بانک‌های کشور در ارائه تسهیلات به بخش خصوصی باید به گونه‌ای عمل کنند تا بتوان از ظرفیت‌های داخلی بیش از این بهره‌مند شد، اما برخی صادر کنندگان نیز از بانک‌ها مبالغی دریافت کرده‌ ولی آنرا در جایی دیگر استفاده می‌کنند که این امر نیز نادرست است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: بانک‌ها در برخی موارد سخت گیری‌هایی انجام می‌دهند که باید در این مورد تجدید نظر شود، چراکه حمایت از بخش خصوصی و اصل 44 قانون اساسی وظیفه همگان بوده و در این جهت باید به گونه‌ای عمل شود که منافع بانک‌ها وصادرکنندگان در نظر گرفته شده و آسیبی به این بخش‌ها وارد نشود.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی از توقف صادرات این کالا توسط بخش خصوصی خبر داده و در این مورد افزود: برخی از مدیران میانی وزارت نفت در خصوص فروش نفت توسط بخش خصوصی سنگ‌اندازی کرده که به واسطه این امر متاسفانه بنابه دلایلی نزدیک به دو ماه است که فروش نفت توسط بخش خصوصی متوقف شده و از طرفی بانک‌های کشورمان نیز از بخش خصوصی که مشغول صادرات نفت بودند ضمانت‌نامه‌های سنگینی طلب می‌کنند که به هیچ عنوان امکان تهیه چنین ضمانت‌نامه‌هایی وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet