پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 11:15:32
سرویس سیاسی
شیخ‌الاسلام:

ترس از زوال آل‌سعود، دلیل اظهارات ضدایرانی مقامات این رژیم است

مشاور رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس، اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان سعودی را تعجب‌ برانگیز خواند و گفت: مقامات عربستان سعودی صلاحیت اظهار نظر درباره برنامه هسته‌ای ایران را ندارد.
ترس از زوال آل‌سعود، دلیل اظهارات ضدایرانی مقامات این رژیم است مشاور رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس، اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه عربستان سعودی را تعجب‌ برانگیز خواند و گفت: مقامات عربستان سعودی صلاحیت اظهار نظر درباره برنامه هسته‌ای ایران را ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/15963.jpg ترس,از,زوال,آل‌سعود،,دلیل,اظهارات,ضدایرانی,مقامات,این,رژیم,است Icana

حسین شیخ‌الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، اظهارات ضد ایرانی سعود الفیصل، وزیر امور خارجه عربستان سعودی را تعجب‌ برانگیز خواند و گفت: موضع وزیر خارجه رژیم آل سعود در قبال جمهوری اسلامی ایران از موضع وزیر خارجه شیطان بزرگ یعنی آمریکا، تندتر و شدیدتر است.

مشاور رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس، افزود: مقامات رژیم سعودی تصور می‌کنند که اگر ایران و آمریکا به هم نزدیک شوند، حکومت شاهنشاهی آنان در معرض خطر قرار می‌گیرد چنانکه در بحث عراق که یک حکومت دموکراتیک شکل گرفت، عربستان و دیگر شاه‌نشین‌های خلیج فارس با سقوط دیکتاتوری بعثی مخالف بودند.

وی تصریح کرد:‌ عربستان سعودی نگران است ملت‌ عربستان و ملت‌هایی که از حکومت استبدادی رنج می‌برند، جمهوری اسلامی ایران را الگوی خود قرار دهند و در نهایت این الگوبرداری به سقوط و زوال آنها منتهی شود.

شیخ‌الاسلام ادامه داد: مقامات عربستان سعودی احساس می‌کنند تیم جدید امنیت ملی آمریکا با توجه به شکست‌ها و ناکامی‌های تیم قبلی، به دنبال اتخاذ سیاست‌های جدید در منطقه است و قصد دارد مواضع گذشته خود را در مسائلی مانند برنامه هسته‌ای ایران، سوریه تغییر دهد و اگر چنین شود منافع آنان به خطر می‌افتد.

 وی گفت: عربستان سعودی دو سال در سوریه و بحرین زیر پرچم قدرت‌های سلطه‌گر مانند آمریکا، به کشتار مردم مسلمان و بیگناه این کشورها پرداخت.

  مشاور رئیس و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس،  عربستان سعودی را یکی از تهدیدهای صلح و امنیت در منطقه خواند و یادآور شد: مقامات عربستان سعودی صلاحیت اظهار نظر درباره برنامه هسته‌ای ایران را ندارد.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با سعود الفیصل، همتای عربستانی خود در ریاض گفته که آمریکا خواستار راهکار دیپلماتیک برای مسأله هسته‌ای ایران است اما پنجره این راهکار برای همیشه باز نیست.

همچنین در این دیدار سعود الفیصل تصریح کرده است که اگر گفت‌وگوهای نامحدود ایران و 1+5 ادامه پیدا کند به زودی شاهد ایجاد سلاح اتمی از سوی ایران خواهیم بود/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet