پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 10:42:45
سرویس دیگر رسانه‌ها_
آصفری:

کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به فکر اصلاحات داخلی کشورشان باشند

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هر کدام از کشورهای حوزه خلیج فارس که ادعای دخالت ایران در امور داخلی کشورشان را دارند بهتر است در مورد ادعای خود مستندات معتبر ارائه دهند.
کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به فکر اصلاحات داخلی کشورشان باشند عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هر کدام از کشورهای حوزه خلیج فارس که ادعای دخالت ایران در امور داخلی کشورشان را دارند بهتر است در مورد ادعای خود مستندات معتبر ارائه دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/20676.jpg کشورهای,حاشیه,خلیج‌فارس,به,فکر,اصلاحات,داخلی,کشورشان,باشند Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛"محمدحسن آصفری" نماینده اراک و کمیجان با اشاره به اظهارنظر کشورهای حوزه خلیج فارس در مورد ایران به باشگاه خبرنگاران گفت:ایران هرگونه دخالت دیپلماسی،سیاسی و نظامی در کشورها را به جد محکوم می‌کند و خود هیچ‌گونه دخالتی در امور کشورها نداشته و ندارد.

وی در مورد ارتباط ایران با سایر کشورها اظهار داشت: ایران در مورد ارتباط با سایر کشورها چه در منطقه و چه خارج از منطقه براساس چارچوب معاهدات و قوانین بین‌المللی عمل می‌کند و در همین راستا هرگونه حضور نیروی نظامی و یا ارسال سلاح و امکانات نظامی به کشورها برای ایجاد ناامنی را به شدت محکوم کرده و خواستار برخورد با این مسئله هستیم.

آصفری در مورد ادعای کشورهای حوزه خلیج فارس بیان کرد: هر کدام از کشورهای حوزه خلیج فارس که ادعای دخالت ایران در امور داخلی کشورشان را دارند بهتر است در مورد ادعای خود مستندات معتبر ارائه دهند.
 
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: بهتر است کشورها به جای نسبت دادن این‌گونه مسائل به یکدیگر در راستای ایجاد اصلاحات در کشور خودشان و اجرای خواسته‌های مردم اقدام کنند تا شاهد این‌گونه اعتراضات نباشیم و مشکلات داخلی کشور خود را به دیگر کشورها نسبت ندهیم.

گفتنی است کشورهای عربستان سعودی، بحرین، قطر، امارات متحده عربی، کویت و عمان در بیانیه مشترکی اعلام کرده‌اند خواهان روابط بهتر با ایران هستند اما «متأسفانه این کشور به مداخله خود در امور داخلی آن‌ها ادامه می‌دهد».به نوشته العربیه آن‌ها همچنین بر اهمیت اتحاد میان خود در مقابل این مداخله تأکید کرده‌اند. این بیانیه در حالی منتشر می‌شود که جان کری وزیر خارجه آمریکا نیز در جریان نخستین سفر خارجی خود به ریاض می‌رود.


 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet