پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 11:01:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی‌نیا:

آمریکا و عربستان دل خوشی از روند مثبت مذاکرات آلماتی ندارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت‌:ادعاهای"سعودالفیصل" و "جان کری" علیه ایران به این دلیل است که از روند مثبت مذاکرات ایران و ۱+۵ در آلماتی دل خوشی ندارند.
آمریکا و عربستان دل خوشی از روند مثبت مذاکرات آلماتی ندارند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت‌:ادعاهای"سعودالفیصل" و "جان کری" علیه ایران به این دلیل است که از روند مثبت مذاکرات ایران و 1+5 در آلماتی دل خوشی ندارند. https://cdn.icana.ir/d/019/7768.jpg آمریکا,و,عربستان,دل,خوشی,از,روند,مثبت,مذاکرات,آلماتی,ندارند Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به اظهارات اخیر "سعودالفیصل" وزیر امور خارجه عربستان در دیدار با "جان کری" همتای آمریکایی‌اش درباره ایران به باشگاه خبرنگاران گفت: سفر وزیر امور خارجه آمریکا به منطقه با هدف روحیه دادن به حامیان این کشور در منطقه و تقویت رژیم صهیونیستی صورت گرفته است. 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: از دیگر اهداف این سفر تحریک عوامل مخالف سوری علیه بشار اسد و تقویت ایران‌هراسی است.
 وی ادامه داد: از سعودالفیصل و جان کری انتظاری بیش از این نیست که چنین ادعاهای بی‌اساسی را علیه ایران مطرح کنند چرا که آنها از روند مثبت مذاکرات ایران و 1+5 در آلماتی دل خوشی ندارند. 
سبحانی‌نیا در پایان تصریح کرد: با توجه به مذاکرات فنی و کارشناسی آتی  در 28 اسفند و نشست بعدی ایران و 1+5  در آلماتی در 16 فروردین، آمریکا و عربستان به دنبال این هستند تا فشار بیشتری به جمهوری اسلامی ایران وارد کنند. 
گفتنی است؛جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با سعودالفیصل همتای عربستانی خود در ریاض گفت:‌ آمریکا خواستار راهکاری دیپلماتیک برای حل مسئله هسته‌ای ایران است اما "پنجره این راهکار برای همیشه باز نیست" که در همین حال سعود الفیصل تصریح کرد؛ "اگر گفتگوهای نامحدود ادامه پیدا کند به زودی شاهد ایجاد سلاح اتمی از سوی ایران خواهیم بود". 
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet