پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 11:06:13
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حیدرپورشهرضائی:

پارچین ربطی به حیطه کاری آمانو ندارد

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اظهارت مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اجازه بازدید از پارچین به بازرسان آژانس انرژی اتمی، گفت: پارچین یک پایگاه نظامی است و ربطی به حیطه کاری آمانو ندارد.
پارچین ربطی به حیطه کاری آمانو ندارد عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به اظهارت مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر اجازه بازدید از پارچین به بازرسان آژانس انرژی اتمی، گفت: پارچین یک پایگاه نظامی است و ربطی به حیطه کاری آمانو ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/34271.jpg پارچین,ربطی,به,حیطه,کاری,آمانو,ندارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛عوض حیدپورشهرضائی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ضمن اشاره به اظهارات ضدایرانی آمانو به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)،گفت:سیاست‌گذاری‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تحت تاثیر سیاست‌خارجی ضد ایرانی آمریکا بر این اصل پایه‌گذاری شده که فعالیت‌های هسته‌ای ایران را بدبینانه رصد کند و همواره انگ تحرکات غیر شفاف را به جمهوری اسلامی بزند.
نماینده مردم شهرضا، دهاقان، منظریه و گلشن در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پارچین یک پایگاه دفاعی و نظامی است و ارتباطی به حیطه کاری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ندارد و نیازی به بازرسی از این سایت نیز وجود ندارد چرا که به هیچ وجه فعالیت هسته‌ای در این پایگاه نظامی انجام نمی‌گیرد.

حیدرپورشهرضایی با اشاره به جنگ روانی رسانه‌ای غرب ضد فعالیت هسته‌ای صلح‌آمیز ایران، افزود: همه تلاش غرب در این راستا حرکت می‌کند که فعالیت‌ هسته‌ای ایران را امری مخاطره‌آمیز برای جامعه جهانی قلمداد کند تا جوی ملتهب و معطوف به ایران‌هراسی در جهان به وجود بیاورد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس، گفت: جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند اجازه بازرسی از پارچین را به بازرسان آژانس بدهد چون خود غرب نیز به خوبی از کارکرد غیر هسته‌ای این پایگاه اطلاع دارد ولی برای القای این مسئله که ایران در زمینه پارچین غیرشفاف عمل می‌کند دست به خلق چنین مباحثی می‌زنند تا به اصطلاح خود جمهوری اسلامی را در نزد جهانیان منزوی سازد.

شبکه "سی ان ان" آمریکا نیز با اشاره به اظهارات "یوکیو آمانو" مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در شورای حکام مدعی شد که ایران همکاری های لازم با آژانس را ندارد و از ایران می‌خواهد اجازه بازدید سریع بازرسان آژانس از سایت پارچین را بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet