پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/18 11:15:00
سرویس بین الملل
سلیمی؛

سازمان‌های مدافع حقوق کودکان، آوارگی کودکان سوری را نمی‌بینند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره بر بحران ۲۳ ماهه سوریه با بیان اینکه کودکان سوری در این مدت از حق اساسی خود یعنی ادامه تحصیل محروم مانده اند، گفت:سازمان‌های مدافع حقوق کودکان به آئیین نامه‌های خود عمل نکرده‌اند و چشمان خود را به روی آوارگی کودکان سوری بسته‌اند.
سازمان‌های مدافع حقوق کودکان، آوارگی کودکان سوری را نمی‌بینند عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره بر بحران 23 ماهه سوریه با بیان اینکه کودکان سوری در این مدت از حق اساسی خود یعنی ادامه تحصیل محروم مانده اند، گفت:سازمان‌های مدافع حقوق کودکان به آئیین نامه‌های خود عمل نکرده‌اند و چشمان خود را به روی آوارگی کودکان سوری بسته‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/35952.jpg سازمان‌های,مدافع,حقوق,کودکان،,آوارگی,کودکان,سوری,را,نمی‌بینند Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تخریب بیش از 2400مدرسه در پی  23 ماه بحران در سوریه، اظهار داشت: یکی از تبعات منفی ادامه بحران در سوریه توقف کار نظام آموزشی در آن کشور بوده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آتش افروزی 23ماهه در سوریه کودکان این کشور را از حق اساسی که همان حق تحصیل است محروم کرده است، تصریح کرد: قطعا آتشی که تروریست‌ها در سوریه روشن کرده‌اند، بیشترین تاثیر را برروی کودکان این کشور  گذاشته است.

وی با تاکید براینکه محروم کردن کودکان ازحق تحصیل خلاف مقررات بین المللی است، ادامه داد: کشورهایی که با حمایت‌های مالی-تسلیحاتی از تروریست‌ها دامنه آتش افروزی در این کشور را هر روز گسترده‌تر می کنند، باید توجه داشته باشند کودکان سوری هیچ‌گاه خاطرات تلخ وقایع سوریه را از ذهن خود پاک نخواهند کرد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، تصریح کرد: علی‌رغم جنایت‌هایی که طی 23 ماه گذشته در سوریه رخ داده سازمان‌های مدافع حقوق کودکان به آئیین نامه‌های خود عمل نکرده‌اند و چشمان خود را به روی اتفاقات و آوارگی کودکان سوری و محروم شدن از حق تحصیل بسته‌اند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه سال‌ها طول خواهد کشید تا اقدامات خرابکارانه تروریست‌ها در سوریه جبران شود، خاطرنشان کرد: آتشی که غرب با همدستی کشورهای مرتجع منطقه در سوریه روشن کرده است زیرساخت های اساسی این کشور را هدف قرار داده تا دولت دمشق سال‌ها با ویرانی‌ها دست‌وپنجه نرم کند.

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که از زمان آغاز بحران سوریه توسط تروریست های سوری در آن کشور حدود 2400 (20 درصد) از مدارس سوریه در اثر درگیری ها منهدم شده است و آسیب هایی جدی به این مراکز آموزشی وارد شده است./

پایان پیام   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet