پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 16:46:17
سرویس اقتصادی
بیگلریان اعلام کرد:

کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی با راه‌اندازی بورس انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به راه اندازی بورس انرژی در چند روز آینده گفت: در شرایط کنونی راه اندازی بورس انرژی می‌تواند از وابستگی کشور به درآمدهای نفتی کاسته و انرژی‌های نو و جدید جایگزین نفت شود.
کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی با راه‌اندازی بورس انرژی عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به راه اندازی بورس انرژی در چند روز آینده گفت: در شرایط کنونی راه اندازی بورس انرژی می‌تواند از وابستگی کشور به درآمدهای نفتی کاسته و انرژی‌های نو و جدید جایگزین نفت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1253.jpg کاهش,وابستگی,به,درآمدهای,نفتی,با,راه‌اندازی,بورس,انرژی Icana

روبرت بیگلریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه راه اندازی هر نهاد تازه‌ای دارای یک دوره آزمون و خطا بوده که بورس انرژی نیز از آن جمله است، گفت: راه اندازی هر نهادی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دارای یک دوره آزمون و خطا بوده که به نظر می‌رسد در بدو امر راه اندازی بورس انرژی نیز مشکلاتی را در بر خواهد داشت.

 نماینده مردم ارامنه جنوب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه اندازی بورس انرژی در بلند مدت اثرات مثبت و سازنده‌ای دربرخواهد داشت، افزود: بورس انرژی در بلند مدت باعث شفافیت قیمت‌ها برای تولید کنندگان، شرکت‌های پخش فرآورده‌های نفتی و انرژی، دولت و مصرف کنندگان خواهد داشت، لذا به نظر می‌رسد این بورس بتواند تاثیرات مثبت و سازنده‌ای داشته باشد.

وی بورس انرژی را باعث افزایش فضای رقابتی در صنعت انرژی کشور دانست و اظهارداشت: بورس انرژی باعث ایجاد فضای رقابتی شفاف خواهد شد، بنابراین با نظارت‌های دقیق و قوی‌تر دولت می‌توان شاهد بهره‌وری بیشتردر تولید انرژی کشور باشیم.

بیگلریان با اشاره به اینکه بورس انرژی باعث فاصله گرفتن کشور از وابستگی نفتی خواهد شد تصریح کرد: در شرایط کنونی که کشوردر تحریم اقتصادی قرار دارد، راه اندازی بورس انرژی می‌تواند از وابستگی ما به درآمدهای نفتی کاسته و انرژی‌های نو و جدید جایگزین نفت شوند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این سوال که راه اندازی بورس انرژی تا چه اندازه می‌تواند روی نرخ حامل‌های انرژی موثر واقع شود، خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد راه اندازی بورس انرژی در کوتاه مدت تاثیر چندانی روی قیمت حامل‌های انرژی نداشته باشد، اما می‌توان انتظار داشت که این امر در بلند مدت اثرات مثبتی را بر روی قیمت‌ انرژی در کشور بگذارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet