پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/18 12:01:44
سرویس اقتصادی
رضایی‌کوچی با اشاره به کاهش اعتبارات عمرانی در لایحه بودجه نسبت به سال 91اعلام کرد:

پایان پروژه های عمرانی نیمه کاره با تقویت بخش خصوصی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به بخش عمرانی در لایحه بودجه ۹۲ در مقایسه با سال قبل کاهش چشم‌گیری داشته است گفت: تنها ۱۶ درصد از اعتبارات تخصیص یافته به بخش عمرانی در قانون بودجه ۹۱ محقق شده است.
پایان پروژه های عمرانی نیمه کاره با تقویت بخش خصوصی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به بخش عمرانی در لایحه بودجه 92 در مقایسه با سال قبل کاهش چشم‌گیری داشته است گفت: تنها 16 درصد از اعتبارات تخصیص یافته به بخش عمرانی در قانون بودجه 91 محقق شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/391.jpg پایان,پروژه,های,عمرانی,نیمه,کاره,با,تقویت,بخش,خصوصی Icana

محمد‌رضا رضایی‌کوچی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه تخصیص اعتبارات به وزارت راه و شهرسازی در لایحه بودجه 92 نسبت به سال گذشته 29 درصد کاهش یافته است افزود: کاهش 29 درصدی یعنی نیمه کاره رها شدن طرح‌های عمرانی و به پایان نرسیدن آن‌ها که به خودی خود پیامد‌های بسیاری برای کشور دارد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که کمبود اعتبارات تخصیص یافته به بخش عمرانی برای آینده طرح‌های کشور مضر است تصریح کرد: ورود بخش خصوص و تأمین کمبود‌های موجود در بخش اعتبارات از سوی آن می‌تواند روزنه امیدی به پایان یافتن برخی طرح‌‌های عمرانی باشد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه اعتبارات تخصیص یافته به بخش عمرانی در لایحه بودجه 92 در مقایسه با سال قبل کاهش چشم‌گیری داشته است گفت: تنها  16 درصد از اعتبارات تخصیص یافته به بخش عمرانی در قانون بودجه 91 محقق شده است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی اقتصاد کشور در سال جاری و سال آینده باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای بهبود وضعیت پروژه‌های عمرانی و پایان یافتن آن‌ها استفاده کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه با ایجاد جاذبه برای بخش‌های خصوصی می‌توان از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود در این بخش برای ارتقا بخش عمران کشور استفاده کرد گفت: اعتبارات بخش عمرانی تخصیص یافته از سوی دولت به هیچ وجه کفاف تکمیل پروژه‌ها را نمی‌دهد.

نماینده مردم جهرم در مجلس با بیان این مطلب که در قانون بودجه سال 91 حدود 40هزار میلیارد تومان اعتبار برای بخش عمرانی مصوب شده بود تصریح کرد: از این مبلغ 16 درصد آن محقق شده که این یعنی رکود طرح‌های عمرانی موجود در کشور.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: به نتیجه رسیدن پروژه‌های عمرانی و رشد کشور در گرو تخصیص اعتبارات بیشتر و جذب بخش خصوصی برای همکاری است که این مهم باید در سال جاری مدنظر قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet